Zielone Pola 2018 firmy Osadkowski w Jakubowicach
osadkowski_5
W Zielinie na Pomorzu Zachodnim odbyła się kolejna impreza z cyklu Zielone Pola LATO. Foto_materialy_prasowe
Firma Osadkowski SA w dniach 4-5 czerwca w Jakubowicach k. Namysłowa (woj. opolskie) zorganizowała największą z imprez tegorocznego cyklu Zielone Pola 2018 pod hasłem "Żebyś wiedział! Przegląd odmian i technologii upraw".
Przez dwa dni ponad 300 rolników miało okazję uczestniczyć w lustracji upraw zbóż i rzepaku oraz szkoleniu z identyfikacji patogenów roślin uprawnych.
Zainteresowanym zaprezentowano pokaz polowy pracy maszyn rolniczych.
Demo Farma Jakubowice, gdzie odbyła się impreza, to wyjątkowe miejsce. Znajduje się na styku trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego.
Na Demo Farmie w Jakubowicach prezentowane są odmiany roślin uprawnych: zbóż, rzepaku i kukurydzy.
Liczne kombinacje pestycydowe w tych uprawach pozwalają ocenić różne systemy ochrony. Wszystkie doświadczenia zajmują 4,5 ha, stanowiąc nieocenione źródło informacji.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś
