Copy LinkXFacebookShare

Unijne miliony na inwestycję Grupy Azoty w Puławach

Grupa Azoty otrzyma 20,5 mln zł na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Puławach – podało w czwartek w komunikacie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Całkowity koszt inwestycji to 50,5 mln zł; realizacja przedsięwzięcia ruszy 1 sierpnia 2019 r. i potrwa do 31 lipca 2022 roku – dodano.

Jak podano w komunikacie, "środki unijne zostaną przeznaczone na prace budowlane – zaadoptowanie i wybudowanie obiektów oraz kompleksowe wyposażenie Centrum Badawczo-Rozwojowego".

"W ramach projektu zakupiona będzie aparatura badawcza oraz oprogramowanie niezbędne do prowadzenia prac B+R. Wzmocniony zostanie także potencjał kadrowy Grupy Azoty w obszarze badań i rozwoju poprzez zatrudnienie dwudziestu osób" – podano.

"Wsparcie rozbudowy infrastruktury B+R to inwestycja w innowacyjność polskich przedsiębiorstw, a co za tym idzie – wzrost konkurencyjności całej polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że połączenie potencjału świata nauki z potrzebami biznesu umocni pozycję Grupy Azoty wśród liderów nowoczesnej branży chemicznej" – powiedziała, cytowana w komunikacie wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Dodano, że "własna infrastruktura badawczo-rozwojowa pozwoli spółce na realizację długofalowej strategii rozwoju. Otworzy perspektywy na ekspansję w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów, opartych na własnym know-how".

W komunikacie podkreślono, że "prace badawcze będą prowadzone w dwóch strategicznych dla Grupy Azoty obszarach tj. dla nawozów i biotechnologii".

Efekty tych prac pozwolą na wytwarzanie zmodyfikowanych technologicznie produktów w segmencie nawozowym i przyczynią się do zwiększenia zdolności produkcyjne spółki. Technologie i procesy, które zostaną wypracowane w nowym Centrum Badawczo-Rozwojowym przełożą się na wzmocnienie pozycji spółki wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa" – zaznaczono.

Zobacz nas w Google News

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR