Copy LinkXFacebookShare

Przy produkcji pracę znajdzie 250 osób

W poniedziałek w Karolewie (Wielkopolskie) rozpoczęła się budowa nowej hali magazynowo-produkcyjnej, służącej do produkcji i magazynowania świeżych dań gotowych dla spółki Mróz.

W obiekcie o powierzchni blisko 11 tys. mkw pracować będzie 250 osób.

Generalny wykonawca nowej inwestycji, firma budowlana PTB Nickel poinformował w komunikacie prasowym, że dwukondygnacyjny obiekt dla jednej z czołowych grup przedsiębiorstw przemysłu rolnego w Polsce powstanie w ciągu ośmiu miesięcy.

Na parterze budynku zaplanowano hale magazynowe, w tym magazyn wysokiego składowania, mroźnię oraz chłodnie. Na piętrze powstaną pomieszczenia biurowe i techniczne, szatnie i jadalnia dla pracowników.

Strefa produkcji oraz magazynów została zaprojektowana w wysokim standardzie higienicznym.

Jego utrzymanie będzie możliwe dzięki zastosowaniu w obiekcie systemów typu "clean room", sterowania ciśnieniem powietrza pomiędzy pomieszczeniami, oraz elementów wykończeniowych umożliwiających łatwe utrzymanie czystości.

– Nowy zakład zostanie wyposażony w najnowocześniejszą technologię do produkcji żywności. Reżim technologiczny, który należy w nim osiągnąć wymaga specjalistycznego projektowania m.in. w zakresie powietrza, instalacji chłodu, kontroli ciśnienia w pomieszczeniach, pary technologicznej oraz automatyki – poinformował architekt Marcin Cellary, współwłaściciel pracowni Dementi, która przygotowała projekt obiektu.

Wartość inwestycji nie została ujawniona. Gotowy budynek hali zostanie przekazany inwestorowi najpóźniej do końca marca 2017 roku.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!