Copy LinkXFacebookShare

Zagraniczne preparaty – OSTRZEGAMY!

Na rynku można się spotkać z ofertami sprzedaży zakupu  preparatów rzekomo oryginalnych pochodzących z innych krajów europejskich. Produkty są oferowane w „atrakcyjnych” cenach.

Firma Bayer prowadzi monitoring takich ofert. Żaden z pozyskanych w ramach tego monitoringu i przebadanych produktów nie pochodzi z firmy Bayer. Produkty zawierają w składzie różne substancje chemiczne, które nie są zgodne z deklarowanym na opakowaniu składem.

Wśród nich szczególnie niebezpieczne jest rzekome Calypso z obcojęzyczną etykietą, które nie zwiera tiachloprydu, lecz inne substancje aktywne, w tym substancje niebezpieczne dla pszczół i owadów pożytecznych. W żadnym razie produktu Calypso z obcojęzyczną etykietą nie należy stosować, a zwłaszcza w okresie kwitnienia.

Owoce potraktowane takim preparatem będą wykazywały pozostałości substancji innych niż dozwolone. Ponadto w trakcie analiz podejrzanych środków zidentyfikowano substancje szkodliwe i niedozwolone na terenie Unii Europejskiej.

Przypominamy, że w Polsce należy stosować tylko preparaty zarejestrowane w RP i opatrzone polską oryginalną etykietą.

Produkty oryginalne można kupić w sklepach rolniczych; zawsze należy zachować dowód zakupu środka.

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?