KSC uruchamia program pomocowy dla plantatorów buraka cukrowego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
12-05-2021,15:15 Aktualizacja: 12-05-2021,15:42
A A A
W związku z zaistnieniem długookresowych niekorzystnych warunków pogodowych i koniecznych przesiewów spowodowanych między innymi zalaniem i zamuleniem plantacji, Krajowa Spółka Cukrowa po ustaleniach z Członkami Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC podjęła decyzję, że nasiona wydane na wspomniane przesiewy będą objęte funkcjonującym w spółce Programem pomocowym dla Plantatorów Buraka Cukrowego. 
 
Podobnie jak w roku ubiegłym, plantatorzy nie zostaną obciążeni kosztem nasion wykorzystanych do przesiewu zniszczonych plantacji. Warunkiem koniecznym do uzyskania świadczenia pomocowego będzie:
 
1. Wykonanie przesiewu zniszczonej plantacji w bieżącym roku gospodarczym, 
2. Zaopatrzenie w nasiona do siewu i przesiewu  w KSC S.A. i zgodnie z obowiązującą umową kontraktacji,
3. Sporządzenie dokumentacji fotograficznej,
4. Złożenie wniosku o skorzystanie z pomocy w ramach programu pomocowego.
 
Program pomocowy dla Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Spółce Cukrowej S.A. istnieje od 2011 roku. Umożliwia on realizację działań interwencyjnych w przypadku zaistnienia wyjątkowo trudnych warunków dla tej uprawy. 
 
Program w ostatnich latach był wykorzystywany w celu wsparcia plantatorów, którzy musieli dokonywać przesiewów plantacji, m.in. z powodu suszy, występowania chorób roślin (chwościk) oraz szarka komośnika.
 
 
  •    Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj