Cabrio Duo 112 EC z rozszerzonym zakresem stosowania

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-06-2015,21:15 Aktualizacja: 15-06-2015,22:02
A A A

Znany i ceniony środek ochrony roślin, który dotychczas był stosowany w ochronie ziemniaka  przeciwko zarazie i alternariozie uzyskał pozytywną decyzję ministra rolnictwa w sprawie rozszerzenia zakresu stosowania.

"Od dnia 10 czerwca 2015 fungicyd Cabrio Duo 112 EC może być także stosowany do ochrony w następujących uprawach: pomidor, ogórek, cebula i sałata" - informuje Agnieszka Łyczak-Szymczyk, marketing communication manager w dziale Crop Protection BASF Polska.

Cabrio Duo 112 EC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu wgłębnym (dimetomorf) oraz lokalnie układowym i translaminarnym (piraklostrobina) przeznaczonym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnego w uprawie ziemniaka, ogórka, sałaty, cebuli oraz pomidora. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych oraz ręcznych.

Jego główne zalety w ochronie ziemniaka to:

  • Uniwersalność - jeden produkt zwalcza dwie najważniejsze choroby ziemniaka
  • Skuteczność - chroni plon i zwalcza najważniejsze choroby w uprawie ziemniaka - zarazę ziemniaka i alternariozę
  • Odporność na zmywanie - gwarantuje elastyczność. Już w godzinę po zabiegu opady lub nawadnianie nie wpływają negatywnie na skuteczność
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu