Dopłaty do materiału siewnego w górę. Zobacz stawki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-09-2021,18:20 Aktualizacja: 29-09-2021,18:24
A A A

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt rozporządzenia w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2021 rok.

Wnioski o dopłaty były składane od 25 maja do 25 czerwca. Na realizację mechanizmu dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2021 r. przeznaczono kwotę 75 mln zł, z której 8755,17 zł zostało wykorzystane na realizację dopłat w wyniku zakończenia postępowań administracyjnych rozpoczętych w latach ubiegłych.

rzepak ozimy, odmiany rzepaku ozimego, PDO, CCA, krajowy rejestr odmian, Lista Odmian Zalecanych

Wybierz odpowiednią odmianę rzepaku ozimego do siewu

Podjęcie decyzji o wyborze odmiany do uprawy w nowym sezonie mogą ułatwić wyniki prowadzonych corocznie badań PDO. Badania te, umożliwiają sprawdzenie aktualnej wartości dużej liczby odmian wpisanych do Krajowego rejestru odmian (KR) oraz...

Producenci rolni złożyli wnioski o przyznanie dopłat do następujących powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany:

  • 784 089 ha - w przypadku zbóż, mieszanek zbożowych i pastewnych
  • 28 582 ha - w przypadku roślin strączkowych
  • 34 634 ha - w przypadku ziemniaka

Wyliczone stawki dopłat w 2021 roku będą wynosiły:

  • 74,76 zł/ha - w przypadku zbóż, mieszanek zbożowych i pastewnych
  • 119,62 zł/ha - w przypadku roślin strączkowych
  • 373,80 zł/ha - w przypadku ziemniaka

Tym samym są nieco wyższe niż obowiązujące w 2020 r., kiedy odpowiednio wynosiły: 67,98 zł/ha, 108,77 zł/ha oraz 339,90 zł/ha.

"Proponuje się, aby projektowane rozporządzenie weszło w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Pilny termin wejścia w życie rozporządzenia umożliwi niezwłoczne przystąpienie ARiMR do wydawania decyzji w sprawie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany rolnikom oraz realizację płatności z tego tytułu" - czytamy w uzasadnieniu do projektu.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu