Copy LinkXFacebookShare

Wyścigi traktorów Grene Race 2018

Tegoroczna edycja wyścigów traktorów na polach Wielowsi w woj. kujawsko-pomorskim odbędzie się 26 sierpnia. Jej organizatorzy –  Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielowieś i sieć sklepów Grene – przygotowali wyścigu na ¼ mili oraz w slalomie równoległym.
 
Puchar Polski w Wyścigach Traktorów Grene Race 2018 to wydarzenie, które od 8 lat wpisuje się w krajobraz i życie mieszkańców Wielowsi. Na polach spotykają się prawdziwi miłośnicy traktorów, startując w wyjątkowych zawodach. Od 2017 r. u boku Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielowieś stanęła marka sklepów rolniczo-technicznych Grene, wspierając pomysłodawcę w organizacji tego niepowtarzalnego wydarzenia. 
 
W ubiegłym roku Grene Race odniosło sukces, jakiego nie spodziewali się nawet organizatorzy. Wielowieś odwiedziło ponad 10 tysięcy zainteresowanych widzów. W tym roku organizatorzy gotowi są przyjąć 30 tysięcy odwiedzających, dla których przygotowali wspaniałą zabawę nie zapominając o dbałości o bezpieczeństwo zawodników i wszystkich przybyłych.
 
Podczas Grene Race 2018 dostępnych będzie 20 hektarów parkingów, 7 hektarów powierzchni przeznaczonej m.in. na tor z przeszkodami, namiot o wielkości 600 m² dla schronienia w razie niespodziewanych warunków atmosferycznych, 
a także trybuny z miejscami siedzącymi dla publiczności mieszczące 1000 osób. Zawodnicy wezmą udział w dwóch konkurencjach – w wyścigu na ¼ mili oraz w slalomie równoległym. Utworzonych zostanie 5 kategorii: 
    • Do 80 KM
    • Powyżej 80 KM
    • Traktory retro
    • Ursus C-330
    • Ursus C-45
 
 
Oprócz niepowtarzalnego widowiska ścigających się traktorów organizatorzy Grene Race 2018 przygotowali:
    • Wystawę sprzętu rolniczego – traktory retro i najnowocześniejsze traktory
    • Wystawę asortymentu z branży: zbiorniki do paliw, agregaty uprawowe i wiele innych
    • Wystawę amerykańskich krążowników szos – od najmniejszych po największe ciężarówki
    • Koncerty rockowe
    • Pokazy ratownicze
    • Pokazowe przejazdy motocykli cross w profesjonalnym wydaniu
    • Całodniową obsługę gastronomiczną z przysmakami wiejskimi
    • Dużą dawkę folkloru i kultury wiejskiej, związanej z lokalnym rękodziełem
 
Impreza odbędzie się 26 sierpnia 2018 r. w miejscowości Wielowieś, koło Pakości w woj. kujawsko-pomorskim. Start o godzinie 10:00.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!