Copy LinkXFacebookShare

Tysięczny opryskiwacz samojezdny John Deere z Horst

Jak podaje John Deere – fabryka  Horst w Holandii wyprodukowała 1000. opryskiwacz samojezdny. Jubileuszowa maszyna została przekazana właścicielom gospodarstwa rolnego w Czechach podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej na terenie fabryki.

 

Wynik tysiąca wyprodukowanych sztuk specjalistycznych maszyn samojezdnych fabryka John Deere osiągnęła w ciągu dziewięciu lat. Nie dawniej jak rok temu fabryka świętowała również produkcję 10 000. opryskiwacza zaczepianego serii 800, które rozpoczęto wytwarzać od 2000 roku. – Pracownicy fabryki w Horst mogą być dumni z ustanowienia kolejnego milowego kroku, jakim jest produkcja 1000-nego opryskiwacza samojezdnego. Stworzyliśmy zaawansowaną technologicznie maszynę, która spełnia wymogi naszych klientów w Europie Zachodniej – stwierdził Matthias Steiner, dyrektor fabryki John Deere w Horst.

 

Popracuje w Czechach

Tysięczny opryskiwacz – R4040i – pracować będzie w gospodarstwie należącym do braci Miloslava i Zdenka Lukasów, o powierzchni 1800 ha. Maszyna ma zbiornik o pojemności 4000 l oraz potrójnie składaną belkę opryskiwacza 24/36 m o zmiennej geometrii, z systemem automatycznego sterowania wysokością i poprzecznego pochylenia. Posiada również funkcję hydraulicznej regulacji rozstawu kół umożliwiającą szybkie dopasowanie do szerokości różnych ścieżek przejazdowych lub rozstawów rzędów. Elektroniczny system sterowania zaworami „SolutionCommand” zapewnia precyzyjne napełnianie i mieszanie preparatów chemicznych, posiada też system automatycznego płukania z kilkoma trybami pracy.

Holenderska fabryka John Deere od ponad 70 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją opryskiwaczy na rynek europejski. John Deere nabył fabrykę w Horst w 1997 roku, wraz z przejęciem holenderskiego producenta Douven. Od tej pory obiekt został rozbudowany w celu zwiększenia jej mocy produkcyjnej.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!