Otwarcie nowego centrum rozwoju elektroniki Claas

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
11-10-2017,6:40 Aktualizacja: 11-10-2017,6:40
A A A

Claas otworzył nowe centrum rozwoju elektroniki. Mieści się ono w Dissen, na południu Dolnej Saksonii.

W Dissen pracuje ponad 170 programistów, inżynierów i specjalistów z Claas E-Systems opracowuje pionierskie rozwiązania, które pozwolą na połączenie maszyn w sieć wspomagającą rolników w sprawnym zarządzaniu ich działalnością. Pionierskie rozwiązania obejmują jednostki sterujące, systemy elektroniczne, terminale, systemy kamer, automatyczne systemy kierowania satelitarnego oraz wiele innych. - Z nami teoria i praktyka idą w parze. Poza nowoczesnymi stanowiskami pracy i laboratoriami wyposażonymi w najnowszą technologię, dysponujemy także warsztatami i torem testowym, na którym możemy natychmiast sprawdzić nasze pomysły i osiągnięcia - wyjaśnia Dr. Carsten Hoff, Dyrektor Zarządzający Claas E-Systems. - To miejsce pozwoli nam na zrobienie kolejnego przełomowego kroku w kierunku cyfrowej przyszłości. Elektroniczne systemy wspomagające, oprogramowanie i technologie komunikacyjne stają się coraz ważniejsze dla rozwoju rolnictwa - powiedział Thomas Böck, członek zarządu Claas odpowiedzialny za Technologię i Rozwiązania Systemowe.

Inwestycja w EASY

Claas zainwestował ośmiocyfrową kwotę w nowe centrum Claas E-Systems w Dissen, które zajmuje powierzchnię pięciu hektarów. W 1998 roku Claas wykupił udziały w jednej z wiodących firm tworzących technologie informacyjne dla rolnictwa i z powodzeniem zintegrował ją z Grupą Claas. Od tamtej pory, pod marką EASY powstała potężna gama technologii mająca na celu zwiększenie efektywności pracy w rolnictwie. Tym samym Claas stał się jednym z wiodących dostawców precyzyjnych rozwiązań dla produkcji rolnej, a za swoją innowacyjność Claas otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Innowacyjne podejście - nie tylko do pracy

W Dissen przywiązano dużo uwagi do stworzenia dynamicznego środowiska pracy, które promuje innowacyjność. Na każdym piętrze znajdują się sale konferencyjne na otwartym planie, które wyposażone są w najnowsze urządzenia elektroniczne. Pracownicy Claas, którzy są rodzicami, mają natomiast do swojej dyspozycji pokój rodzinny, w którym mogą zajmować się swoimi pociechami.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj