Konsola Matrix 430 dla początkujących

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
06-04-2018,10:10 Aktualizacja: 06-04-2018,8:17
A A A
Matrix 430 to najnowsza nawigacja rolnicza amerykańskiej marki TeeJet, która określa ją jako produkt dla rolników korzystających po raz pierwszy z tej formy rolnictwa precyzyjnego.
 
Nowa  konsola ma dotykowy i kolorowy ekran o przekątnej 4,3 cala, czyli najmniejszy w rodzinie Matrix. Poruszamy się po nim za pomocą łatwych do interpretacji ikon. Nawigacja z oznaczeniem 430 mierzy powierzchnię pola, wyświetla parametry pracy w różnych jednostkach i zapisuje raporty. Wcześniej wystarczy wpisać szerokość roboczą maszyny lub narzędzia zagregowanego z ciągnikiem i odległość sekcji roboczej od miejsca montażu anteny.
 
Podczas pracy Matrix 430 zaznacza obrobiony obszar innym kolorem i wyświetla linie nawigacji, ostrzega przed wjazdem w obszar już obrobiony i pozwala wjeżdżać w co drugi pas roboczy. Nowa nawigacja może również służyć jako prędkościomierz i przekazywać ten parametr do innych sterowników maszyn i narzędzi.
 
W wersji podstawowej Matrix 430 oprócz konsoli zawiera antenę kierunków. Zestaw ten oznacza dokładność pomiędzy przejazdami wynoszącą +/- 30-45 cm. Natomiast poziom +/- 15-25 cm dostępny jest z opcjonalną anteną RXA30. W jednym i drugim przypadku powtarzalność przejazdów rok do roku wynosi  +/- 1 m.
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie RPT
2/2024

Ursus (znowu) na sprzedaż

Toscano sieje punktowo rzepak

Kubota od 50 lat w Europie

Jakość rozpylania ma znaczenie

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT