Case IH wprowadza układ automatycznego zawracania

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Towpik | towpik@rpt.pl
15-06-2015,7:20 Aktualizacja: 16-06-2015,10:28
A A A

Marka Case IH wprowadziła nowe wyposażenie dla terminali XCN-2050 i systemów automatycznego prowadzenia ciągników. NextSwath to całkowicie automatyczny system obsługi skrętów i zawracania, który zwiększa wydajność i precyzję poruszania się maszyn po polu.

 

Po dojechaniu do końca przejazdu, NextSwath automatycznie oblicza i określa optymalny, potencjalny tor zawracania, a następnie automatycznie kieruje maszynę do następnego toru przejazdu.

 

NextSwath Case IH odciąża operatora

Dzięki szacowaniu optymalnego toru jazdy podczas skrętu na uwrociu NextSwath wybiera najkrótszą i najodpowiedniejszą dla zestawu ciągnik i narzędzie drogę do następnego przejazdu. Dzięki temu rośnie ogólna wydajność maszyny, jak i jej wydajność robocza w przeliczeniu na hektar. Przekłada się to również na wymierne oszczędności paliwa.

System ten można również zastosować w uprawach rzędowych lub ochronie roślin. Układ NextSwath Case IH umożliwi także ochronę gleby na krańcach pola, ponieważ ciągnik przejeżdża przez uwrocie bez poprawek toru jazdy.

 

Dla XCN-2050 i FM-1000

Nowa technologia obsługi skrętów na uwrociach NextSwath jest dostępna od ręki dla terminali XCN-2050 i FM-1000 Plus z systemem Autopilot. Instaluje się ją w prosty sposób za pomocą specjalnej aplikacji, nawet w już działających układach.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu