Zwarty agregat do uprawy ścierniska

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
19-01-2015,8:40 Aktualizacja: 23-01-2015,12:07
A A A

Atlas HO czeskiej firmy Bednar to ciężki agregat talerzowy do uprawy ścierniska. Można nim pracować na głębokości do 18 cm.

Duże talerze o średnicy 660 mm zamocowane są w dwóch rzędach. Producent stosuje tarcze ząbkowane albo bardziej agresywnie działające zaostrzone Tarcze-A. Są one głęboko powcinane, na ok. 11 cm od krawędzi obwodowej tarczy. Duża liczba ostrzy pozwala tym tarczom na łatwiejsze przykrywanie materii organicznej w postaci resztek roślinnych lub nawozów.

Elementy robocze są umieszczone w parach. W takim układzie pomiędzy talerzami w parze jest 25-centymetrowa przestrzeń. Obydwa rzędy talerzy, przedni i tylny, są ustawione jak w lustrzanym odbiciu tzn. naprzeciwko siebie (w kształcie X). Taki układ pozwala na łatwiejsze prowadzenie maszyny za ciągnikiem po polu.

Narzędzie wyposażone zostało w tzw. Cross Control (CC). Jest to system regulacji kąta natarcia przedniego rzędu tarcz.

Agregat HO występuje w czterech szerokościach roboczych: 4,2; 4,8; 6 i 7,2 m. Zapotrzebowanie na moc wynosi odpowiednio od 160 do 340 KM. Agregat może pracować z róznymi wałami: segmentowym, roadpackerem, spring, V-ring, U-ring i podwójnym U-ring .

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!