Runo z Agro-Maszu do uprawy płytkiej i głębokiej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
08-01-2020,14:15 Aktualizacja: 08-01-2020,14:06
A A A
Agro-Masz rozpoczął produkcję półzawieszanego agregatu do płytkiej i głębokiej uprawy ścierniska. To trzybelkowy Runo o szerokości roboczej 3 m.
 
W przedniej części narzędzia opcjonalnie może być zamontowany wał nożowy, którego zadaniem jest niszczenie poplonów. Jeśli nie jest potrzebny można go hydraulicznie unieść i tym samym wyłączyć z pracy. Wał ma przykręcane ostrza, które jak podkreśla producent wykonane są z wysokogatunkowej stali.
 
Agregat talerzowo-zębowy Grizzly

Agregat talerzowo-zębowy Grizzly

Agro-Masz wprowadza na rynek wielozadaniowy przyczepiany agregat Grizzly, który sprawdzi się m.in. w uprawie bezorkowej. To hybryda brony talerzowej i agregatu podorywkowego składająca się w sumie z czterech sekcji roboczych.    ...
 
Najważniejszym elementem roboczym są łapy uprawowe zamontowane w trzech rzędach. Mają one solidne zabezpieczenia sprężynowe. Zęby uprawowe mogą posiadać podcinacze boczne, co pozwala wykorzystywać agregat Runo do płytkiego zrywania ścierniska. Poderwana przez dłuto z podcinaczami gleba trafia na zamontowaną na grządzieli odkładnicę, która ustawiona jest pionowo i skręcona pod lekkim kątem, co pozwala uzyskać intensywne wymieszanie resztek pożniwnych z ziemią. Po zdemontowaniu bocznych skrzydełek  głębokość uprawy z wąskimi redliczkami o szerokości 80 mm może wynosić wynosi do 25 cm.
 
Za polem łap roboczych zamontowany jest rząd  talerzy zębatych o średnicy 460 mm, których zadaniem jest wstępne wyrównanie wzruszonej gleby. Za nimi pracuje wał oponowy składający się z kół w rozmiarze 185/65 15. Jak zapewnia producent, elastyczna guma opon jest mało podatna na oblepianie glebą. Wał poza konsolidacji gleby pełni również funkcję transportową. Głębokość robocza regulowana jest poprzez przełożenie przetyczek na siłowniku hydraulicznym wału oponowego. Zapotrzebowanie na moc narzędzia 3-metrowego wynosi 110-140 KM.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement