Amazone Cataya Super w wersji 4 m

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
27-07-2018,15:05 Aktualizacja: 27-07-2018,19:23
A A A

Amazone wprowadza na rynek nowy, mechaniczny siewnik nabudowany Cataya 4000 Super o szerokości roboczej 4 m. Jest to drugi model wprowadzonej na rynek w ubiegłym roku serii Cataya Super.

Nowy siewnik jest przeznaczony dla gospodarstw, które potrzebują bardzo maszyny, o dużej wydajności powierzchniowej. Jak podaje producent – maszyna jest do tego przystosowana. Zbiornik na materiał siewny ma pojemność 1180 l, ale można ja zwiększyć o 550 l, za pomocą nasadki. Nowa 4-metrowa kombinacja może pracować z prędkością roboczą do 12 km/h. Ten nabudowany siewnik jest wyposażony w system dozowania Precis, który umożliwia szybkie przestawienie z siewu nasion o skrajnych wielkościach. Leje wylotowe obudów kółek wysiewających znacząco ograniczają pozostawianie resztek.

Amazone - nowa, zawieszana brona talerzowa

Amazone - kompaktowa brona talerzowa CombiDisc

Jedną z najnowszych pozycji w narzędziach marki Amazone jest zawieszana brona talerzowa CombiDisc. Ma ona szerokość roboczą 3 m, jest przeznaczona do współpracy z zawieszanymi siewnikami – mechanicznym Cataya i pneumatycznym Centaya....

Elektryczny wysiew

Siewnik Cataya 4000 Super jest wyposażony w elektryczny napęd wałka wysiewającego, który jest dostępny z obu stron maszyny i umożliwia zdalne rozłączanie połowy siewnika. Całość regulacji jest realizowana w SmartCenter. Kalibracja odbywa się za pomocą przycisku lub opcjonalnie za pomocą TwinTerminal, a głębokość siewu redlic dwutarczowych TwinTeC ustawiana jest centralnie. Są one dostępne w rozstawie rzędów 12,5 cm lub 15,4 cm.

Hydrauliczny docisk redlic

Model Cataya 4000 Super jest seryjnie wyposażony w system hydraulicznej zmiany nacisku redlic. Za przykrycie nasion odpowiada (w opcji) zagarniacz sprężynowy, z hydraulicznym systemem podnoszenia lub zagarniaczem na redlicy. Siewnik Cataya 4000 Super będzie dostępny od lipca 2018 r.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
12/2018