Pichon ogłasza upadłość

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
14-11-2018,11:40 Aktualizacja: 14-11-2018,11:52
A A A

Jak podaje Pichon na stronie internetowej i w portalach społecznościowych – spółka ta jest w stanie upadłości. Taka decyzja została przekazana w ubiegłym tygodniu. Firma ma 6 miesięcy na znalezienie partnera strategicznego – nabywcy.

Jak czytamy w informacjach - wiadomość jest tym bardziej godna ubolewania, że firma ma pełno zamówień, co oznacza, że darzona jest dużym zaufaniem klientów. Mimo trudności - firma spróbuje zmobilizować swoje siły, aby postawić przedsiębiorstwo Pichon na nogi. Sąd handlowy w Rennes umieścił spółkę Pichon SAS w upadłości 7 listopada 2018 r. Ogłoszony został okres 6-miesięcznej obserwacji, w trakcie którego firma ma znaleźć nabywcę, albo źródła finansowania. Nabyta przez Pichon w 2015 r. Gilibert Industries, została postawiona w stan likwidacji z natychmiastowym zaprzestaniem działalności.


Przy silnym wzroście obrotów, firma Pichon zainwestowała w 2015 r. w budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 22 000 m2 w Landivisiau, w Bretanii, jak również zakupiła firmę Gilibert Industries - producenta przyczep i rozrzutników obornika i firmę Breton, co może częściowo wpłynęło na finansowe trudności, z jakimi boryka się obecnie grupa Pichon. Okazuje się, że mimo trudnej sytuacji sprzedaż jej produktów stale rośnie od dwóch lat. Dzisiaj firma Pichon, uważana za numer 1 wśród francuskich i głównych międzynarodowych graczy i czerpie korzyści z tego solidnego wizerunku marki.
Obecnie Pichon ma czas na kontynuację działalności, przy jednoczesnym poszukiwaniu nabywcy, który może szybko zapewnić ciągłość pracy i przetrwane marki. W tym okresie wyznaczony administrator sądowy będzie wspierał poszukiwania nabywców przez Grupę Pichon.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
12/2018