Pichon ogłasza upadłość

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
14-11-2018,11:40 Aktualizacja: 14-11-2018,11:52
A A A

Jak podaje Pichon na stronie internetowej i w portalach społecznościowych – spółka ta jest w stanie upadłości. Taka decyzja została przekazana w ubiegłym tygodniu. Firma ma 6 miesięcy na znalezienie partnera strategicznego – nabywcy.

Jak czytamy w informacjach - wiadomość jest tym bardziej godna ubolewania, że firma ma pełno zamówień, co oznacza, że darzona jest dużym zaufaniem klientów. Mimo trudności - firma spróbuje zmobilizować swoje siły, aby postawić przedsiębiorstwo Pichon na nogi. Sąd handlowy w Rennes umieścił spółkę Pichon SAS w upadłości 7 listopada 2018 r. Ogłoszony został okres 6-miesięcznej obserwacji, w trakcie którego firma ma znaleźć nabywcę, albo źródła finansowania. Nabyta przez Pichon w 2015 r. Gilibert Industries, została postawiona w stan likwidacji z natychmiastowym zaprzestaniem działalności.


Przy silnym wzroście obrotów, firma Pichon zainwestowała w 2015 r. w budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 22 000 m2 w Landivisiau, w Bretanii, jak również zakupiła firmę Gilibert Industries - producenta przyczep i rozrzutników obornika i firmę Breton, co może częściowo wpłynęło na finansowe trudności, z jakimi boryka się obecnie grupa Pichon. Okazuje się, że mimo trudnej sytuacji sprzedaż jej produktów stale rośnie od dwóch lat. Dzisiaj firma Pichon, uważana za numer 1 wśród francuskich i głównych międzynarodowych graczy i czerpie korzyści z tego solidnego wizerunku marki.
Obecnie Pichon ma czas na kontynuację działalności, przy jednoczesnym poszukiwaniu nabywcy, który może szybko zapewnić ciągłość pracy i przetrwane marki. W tym okresie wyznaczony administrator sądowy będzie wspierał poszukiwania nabywców przez Grupę Pichon.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu