Niewysilony 6-cylindrowiec New Holland

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
15-11-2020,10:40 Aktualizacja: 16-11-2020,11:58
A A A

New Holland powiększył serię ciągników T6 o model T6.160 Dynamic Command. Pod jego maską znajduje się 6-cylindrowy silnik NEF o pojemności 6,7 l, który rozwija moc znamionową 135 KM i spełnia wymogi normy emisji spalin Stage V m.in. dzięki systemowi SCR. To jedyny na rynku kompaktowy ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem o mocy znamionowej poniżej 140 KM.

- New Holland szczyci się chlubną tradycją w tym segmencie już od ponad 30 lat, gdy wprowadziliśmy do sprzedaży pierwszy kompaktowy ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem - model 7810. Był to traktor pod każdym względem przełomowy, a nowy model T6.160 Dynamic Command nawiązuje do tej tradycji, będąc 6-cylindrową maszyną o kompaktowych wymiarach i niskiej mocy z silnikiem spełniającym wymogi normy Stage V i rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi efektywność pracy - mówi Benjamin Davies, menadżer ds. marketingu ciągników serii T6 na rynku globalnym.

New Holland T5 Dynamic Command

New Holland T5 Dynamic Command sprawdzony przez redakcję RPT

Rodzina ciągników New Holland T5 spełniająca normę emisji spalin Stage V została powiększona o modele z przekładnią Dynamic Command. Ta półautomatyczna skrzynia biegów typu powershift nie jest jednak jedyną ważną nowością w...

Przekładnia dwusprzęgłowa Dynamic Command posiada 8-biegów podstawowych i 3 zakresy, co pozwala uzyskać po 24 przełożenia do jazdy do przodu i tyle samo do tyłu. Na uwagę zasługuje inteligentne przełączanie zakresów, które zapewnia wybór optymalnego biegu podstawowego z pominięciem przełożeń, które na siebie „zachodzą”.  New Holland podkreśla, że technologia podwójnego sprzęgła pozwala dokonywać szybszej zmiany biegów, co w połączeniu z automatyczną skrzynią przekładniową przekłada się na wysoką wydajność i ograniczenie zmęczenia operatora. System regulacji prędkości jazdy GSM II automatycznie utrzymuje ustawioną przez operatora prędkość docelową, w taki sposób, aby spalanie paliwa było jak najniższe.

Ciągnik T6.160 Dynamic Command jest wyposażony w podłokietnik SideWinderTM II ze zintegrowanym monitorem z kolorowym ekranem dotykowym IntelliViewTM IV oraz dżojstikiem CommandGrip. Traktor może obsługiwać również telematykę w ramach MyPLM Connect. Za pomocą prostego, opartego na tablecie interfejsu można wysyłać i odbierać informacje w czasie rzeczywistym.

New Holland T6.160 Dynamic Command to traktor kompaktowy z rozstawem kół wynoszącym 2,6-m i dopuszczalnej masie całkowitej na poziomie 10,5 t. Model ten będzie dostępny na rynku w drugiej połowie 2021 roku. Obecnie seria ciągników T6 obejmuje dwa sześciocylindrowe modele z przekładnią Dynamic Command: znany T6.180 o mocy 145 KM i opisany T6.160 o mocy 135 KM.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement