Copy LinkXFacebookShare

Agregaty uprawowe Simba X-Press

Amerykańska firma Great Plains wprowadziła do swojej oferty talerzowe agregaty uprawowe Simba X-Press. Narzędzia te dostępne są w wersji zawieszanej o szerokości roboczej od 2,5 do 4 m oraz w wersji półzawieszanej pozwalające za jednym przejazdem wykonać obróbkę gleby w pasie od 4,4 do 10 m.

Zasadniczymi elementami roboczymi wszystkich modeli są talerze o średnicy 500 m rozstawione w rzędzie co 250 mm. Dyski zamocowane są do ramy za pośrednictwem płaskich sprężyn, co pozwala im zarówno kopiować nierówności pola, jak i dzięki ciągłym drganiom intensywniej mieszać i kruszyć glebę. Ponadto rozwiązanie to stanowi oczywiście zabezpieczenie przed przeciążeniami.

Agregaty Simba X-Press wyróżnia standardowa możliwość bezstopniowej regulacji kąta natarcia talerzy w zakresie 0-25º. Dzięki niej narzędzia te można ustawić agresywnie do uprawy ścierniskowej, a także łagodnie i zarazem oszczędnie w celu przedsiewnego doprawienia roli. Na końcu talerzówek amerykańskiego producenta montowany jest jeden z sześciu typów wałów zagęszczających: strunowy oraz liczne pierścieniowe o różnym profilu.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!