Wirus ASF zabił już niemal 5 milionów świń

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-08-2019,10:05 Aktualizacja: 30-08-2019,12:07
A A A

Wirus afrykańskiego pomoru świń w ciągu roku zabił w Azji niemal pięć milionów świń. Choroba pojawiła się tam w sierpniu 2018 roku.

Afrykański pomór świń, jak informuje portal 3trzy3 na podstawie informacji zebranych przez Światową Organizację Zdrowia FAO (Food and Agriculture Organization) jest obecny w siedmiu krajach w Azji.

Wirus ASF dotarł do Kambodży, Chin, Korei Północnej, Laotańskiej Republiki Ludowej, Mongolii, Birmy ( Mjanma) i Wietnamu.

FAO informuje, że aktualnie straty wywołane ASF-em stanowią ponad 10 procent całkowitej populacji świń w Chinach, Wietnamie i Mongolii.

przypadki asf, asf u dzików, wirus asf, afrykański pomór świń

75. nowych przypadków ASF. Presja wirusa wciąż jest duża

Główny lekarz weterynarii poinformował o kolejnych 75 przypadkach afrykańskiego pomoru świń u dzików na terytorium Polski. Przypadki ASF nr 2019/1508 - 2019/1582 zostały potwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych z...

Produkcja wieprzowiny w Wietnamie stanowi niemal 10 proc. krajowego sektora rolnego. Mięso to jest najchętniej spożywane w tym kraju.

Pogłowie świń w Wietnamie zmalało o około trzy miliony sztuk. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że zwalczanie ASF może się tam przyczynić do zachwiania bezpieczeństwa żywnościowego.

Ogniska ASF w Azji wybuchają głównie w małych gospodarstwach. Ich właściciele nie mają wystarczającej wiedzy oraz często pieniędzy na to, aby ochronić swoje zwierzęta przed tym patogenem.

W samych Chinach znajduje się co najmniej 26 milionów producentów trzody chlewnej, z czego połowę stanowią drobni rolnicy.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń będzie można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2022

Hoduj z głową bydło:

-Produkuj mleko A2

-Jakie buhaje A2A2?

-Separat na legowiskach

-Lizawki-niezbędny dodatek?

-Rozród stada jak w zegarku

 

PRENUMERATA