Wieprzowina z Polski może być eksportowana do 21 państw

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
26-01-2016,8:00 Aktualizacja: 25-01-2016,19:29
A A A

Eksport polskiej wieprzowiny obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej państw. Z informacji podanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wywóz mięsa spoza strefy objętej restrykcjami związanymi z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń jest możliwy do 21 państw.

Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że w ubiegłym roku uzgodnione zostały nowe wersje świadectw na eksport mięsa wieprzowego do Macedonii, Egiptu i Singapuru oraz Stanów Zjednoczonych.

Ponadto uzgodniono także świadectwo na wywóz płynnego tłuszczu wieprzowego do Tajwanu oraz na produkty mięsne do Panamy.

W sumie eksport polskiej wieprzowiny z części kraju, gdzie nie stwierdzono żadnego przypadku ASF jest możliwy do 17 państw w tym do Albanii, Aruby, Australii (produkty z mięsa wieprzowego), Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Chile, Egiptu, Gruzji, Hongkongu, Kanady, Kirgistanu, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Nowej Zelandii, RPA (produkty z mięsa wieprzowego), Singapuru (eksport mięsa wieprzowego zgodnie z uzgodnioną procedurą czyli dodatkowymi badaniami na ASF), Ukrainy (poza woj. podlaskim), USA, Uzbekistanu (poza woj. podlaskim) oraz do Wietnamu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA