Warchlaki w Niemczech podobnie jak w Danii podrożały

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
15-04-2019,13:30 Aktualizacja: 15-04-2019,13:26
A A A
Ceny warchlaków w minionym tygodniu u naszego zachodniego sąsiada podniosły się o 2 euro za sztukę. W przeliczeniu na polską walutę odnotowały one wzrost o niemal 8,6 złotych.
 
Warchlaki niemieckie są wyceniane według wagi 25 kg, czyli o 5 kg niższej niż w Danii. Ich ceny nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen duńskich. Warto jednak je śledzić aby mieć pełen obraz europejskiego rynku. 
 
Notowania te są publikowane przez Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa (VEZG). Organizacja ta zajmuje się notowaniami tuczników, ale także warchlaków.
 
tuczniki, warchlaki, Dania, Danish Crown

Tuczniki i warchlaki w Danii kolejny tydzień podrożały

Danish Crown opublikował wczoraj (11 kwietnia) notowania tuczników duńskich, których cena podskoczyła o 0,30 korony duńskiej. Tego samego dnia opublikowano notowania warchlaków, których cena wzrosła o 20 koron duńskich....
Według notowań niemieckich VEZG, opublikowanych 12 kwietnia osiągnęły one wartość 58,50 euro za sztukę, informuje portal warchlaki.com.pl.
 
Jest to o 2 euro więcej niż w poprzednich notowaniach. W przeliczeniu na polską walutę warchlaki w Niemczech osiągnęły cenę 250 złotych za sztukę w wadze 25 kg.
 
Jak podkreślają eksperci warchlaki w Niemczech podobnie jak w Danii dalej drożeją. Wzrost cen cieszy z pewnością producentów tych zwierząt. Gorzej jest z rolnikami prowadzącymi tucz.
 
Trudno na tę chwilę oszacować jaki będzie poziom cen skupu w tym roku, ale najprawdopodobniej mimo tak drogich warchlaków jeszcze będzie można zarobić na tuczu.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA