W Chinach powstanie ponad 6 tys. nowych chlewni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-09-2020,11:15 Aktualizacja: 22-09-2020,11:11
A A A
Produkcja wieprzowiny w Państwie Środka mocno ucierpiała z powodu afrykańskiego pomoru świń (ASF). Do końca roku tamtejsze władze planują otwarcie 6200 nowych ferm świń, dzięki którym import wieprzowiny zostanie ograniczony.
 
Ponad 6 tys. nowych ferm trzody chlewnej zostało zatwierdzonych przez chiński rząd. Obiekty mają powstać do końca 2020 r.
 
Według najnowszych danych import wieprzowiny i produktów ubocznych w lipcu bieżącego roku wyniósł 560 tys. ton i był o 87,1% wyższy niż w ubiegłym roku.
 
Sam import wieprzowiny osiągnął poziom 430 tys. ton, i był o 120,2% wyższy niż w tym samym okresie 2019 r.
 
Według prognoz w bieżącym roku import wieprzowiny osiągnie poziom 3,9 mln ton. To prawie dwukrotnie więcej niż wolumen importowany w ubiegłym roku – informuje euromeatnews.com.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

ASF w Niemczech i wielki niepokój na rynku

Potwierdzenie pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Niemczech wywołało niepewność na europejskim rynku trzody chlewnej. Wstrzymanie importu mięsa i podrobów przez Chiny niewątpliwie wpłynie na spadek cen.    Cena...
W zasiedlaniu chlewni w Chinach pomagają rządowe dotacje oraz inwestorzy z zagranicy. Dzięki temu oczekuje się, że krajowa produkcja poprawi się w drugiej połowie 2020 r.
 
Jednak jej poziom nadal będzie poniżej normalnego poziomu, ponieważ ASF nie został wyeliminowany i nadal służby weterynaryjne potwierdzają nowe ogniska choroby.
 
Sytuacja związana z koronawirusem jest pod kontrolą, co wiąże się ze wzrostem spożycia wieprzowiny. Tym samym oczekuje się, że popyt na ten rodzaj mięsa wzrośnie. 
 
Przewiduje się, że Chiny do końca roku zaimportują blisko 15 tys. świń, które posłużą do odbudowy stada podstawowego.
 
W wyniku niedoboru świń hodowlanych wielu producentów sprowadza loszki z ich komercyjnych ferm w celu odnowienia stada podstawowego. Jednak ich wydajność rozrodcza jest o 20-30% niższa w porównaniu z topowymi lochami.
 
W Chinach w połowie września odnotowano wzrost cen wieprzowiny do około 5,50 dolarów, czyli około 21 złotych za kg. 
 
  • Więcej informacji na temat afrykańskiego pomoru świń znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA