Tuczniki w Chinach rekordowo drogie. Kosztują niemal 1500 zł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
25-08-2016,8:30 Aktualizacja: 25-08-2016,8:02
A A A

Hodowcy trzody chlewnej w Chinach w porównaniu do europejskich realiów zarabiają ogromne pieniądze. Zysk na każdym sprzedanym tuczniku sięga od 380 do 570 zł - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.

Hodowla świń w Chinach ma na celu odbudowanie zredukowanego pogłowia macior. Koszty budynków oraz wyposażenia nowoczesnych ferm trzody chlewnej w tym kraju są zbliżone do amerykańskich. Większa jest liczba zatrudnionych osób oraz droższa jest pasza. Najważniejszym elementem biznesu, jak informuje KZP-PTCH, jest cena tuczników sięgająca 380 dolarów za sztukę tj. ok. 1450 zł !

Przepisy dotyczące ochrony środowiska ograniczają jednak możliwości inwestycji w nowe obiekty. Producenci trzody chlewnej w Chinach narzekają więc, że coraz trudniej znaleźć im miejsce na budowę nowych chlewni.

Największym producentem świń w Chinach jest firma firma Wens, która sprzedaje 325 tys. tuczników tygodniowo - informuje KZP-PTCH.  W 2020 r. jej roczna produkcja ma wynieść 50 milionów tuczników. Obecnie firma posiada 22 tyś. obiektów fermowych i produkuje rocznie 17 milionów tuczników rocznie, co stanowi jedynie 3 proc. udziału w chińskim rynku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2022

Hoduj z głową bydło:

-Ćwicz korekcje racic

-Jak dbać o kukurydzę?

-Bolusy przeciw zaleganiu

-Opas cieląt hf

-Metoda na muchy

PRENUMERATA