Świnie coraz więcej chorują. Rozwija się rynek szczepionek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
10-05-2018,12:10 Aktualizacja: 10-05-2018,12:10
A A A

Szczepionki są podstawowym narzędziem służącym do zapobiegania wybuchom chorób w stadzie oraz ograniczania ich występowania. Wskutek coraz częstszego występowania jednostek chorobowych świń na całym świecie są one powszechnie stosowane.

Szybki wzrost wartości światowego rynku szczepionek wynika między innymi z coraz większego znaczenia dobrostanu zwierząt, głównie opieki zdrowotnej nad nimi. Zwiększa się również zapotrzebowanie na wieprzowinę.

Trzoda chlewna jest dotykana przez wiele jednostek chorobowych. W tym kontekście szczepionki umożliwiają hodowcom ich ograniczenie i efektywną produkcję wysokiej jakości mięsa.

strategia dla sektora wieprzowiny, Witold Choiński, Związek Polskie Mięso, wieprzowina, eksport wieprzowiny

Będzie nowa strategia dla sektora wieprzowiny

W najbliższym czasie branża mięsna chce przygotować nową strategię dla sektora wieprzowiny, w której zostanie przeanalizowany cały cykl produkcji od rolnika do konsumenta - poinformował Witold Choiński, prezes Związku "Polskie...

Grypa świń i biegunki to dwie jednostki chorobowe, które w 2016 roku zdominowały światowy rynek. Według Transparency Market Research będą one głównym problemem zdrowotnym w stadach świń nawet do 2025 roku.

Trzoda chlewna w USA jest nękana głównie przez choroby takie jak epidemiczna biegunka świń PED, cirkowirus świń PCV oraz zespół rozrodczo-oddechowy świń PRRS.

Szczepionki trafiają do klinik weterynaryjnych a z nich przez lekarzy weterynarii do hodowców. Szacunki przewidują, że do 2025 roku do gospodarstw będzie trafiało coraz więcej tych produktów z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na produkcję trzody chlewnej.

Rynek szczepionek dla świń będzie się znacząco rozwijał w regionie Azji i Pacyfiku głównie w skutek coraz bardziej dynamicznie rosnącej produkcji trzody chlewnej w Chinach.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA