Sprawdź aktualne ceny warchlaków w Europie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-10-2019,12:35 Aktualizacja: 21-10-2019,12:34
A A A
Ceny warchlaków w Danii i Niemczech w ostatnich tygodniach pozostawały bez większych zmian. W najnowszych notowaniach zwierzęta oferowane przez Duńczyków podrożały. 
 
Duńczycy zajmują jedną z czołowych pozycji w produkcji warchlaków przeznaczonych na tucz. Mają oni odbiorców praktycznie w całej Europie. 
 
Kraj ten posiada dobrze rozbudowany system dystrybucji zwierząt, co sprawia, że są one łatwo dostępne. Ponadto Dania oferuje homogenne oraz duże partie prosiąt, pochodzące od jednego producenta.
 
Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Ich kategorii można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.
 
kastracja prosiąt, znieczulenie, Niemcy, zakaz kastracji

Kastracja prosiąt bez znieczulenia dozwolona do 2021 r.

Niemiecki Gabinet Federalny (Bundeskabinett) ratyfikował rozporządzenie, które ma umożliwić rolnikom kastrację prosiąt po zastosowaniu znieczulenia. Dodatkowo będą oni musieli zdać test kompetencyjny.   Hodowcy z Niemiec będą mogli...
 
Na cenę składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. 
 
Cena jest ustalana dla zwierząt o wadze 30 kg. Różnica masy jest korygowana 0,80 euro za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. 
 
Według opublikowanych 17 października danych wynika, że warchlaki o statusie zdrowotnym SPF Region 2/3 PRRS negatywny podrożały o 5 koron duńskich (DKK) do wartości 490 DKK, podaje portal warchlaki.com.pl.
 
W przeliczeniu na polską walutę jest to około 281 złotych za warchlaka.
 
Zwierzęta o statusie zdrowotnym SPF Region 2/3 PRRS pozytywny podrożały do wartości 470 DKK, czyli około 270 złotych, a konwencjonalne do 460 DKK (264 złotych).
 
Ustalone w Danii notowania obowiązują od 21 do 27 października bieżącego roku.
 
Dzień później w Niemczech opublikowano notowania warchlaków, których cena pozostała na poziomie 57 euro za zwierzę. W przeliczeniu na polską walutę jest to około 245 złotych. 
 
Cena ta obowiązuje podobnie jak w Danii od 21 do 27 października.
 
Niemcy w odróżnieniu od Duńczyków głównie produkują na własny rynek. Jedynie niewielką część zwierząt wysyłają na eksport.
 
Warchlaki niemieckie są wyceniane według wagi 25 kg, a ich cena nie zawsze pokrywają się z duńską. 
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA