Rośnie niemiecki eksport wieprzowiny do Chin

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
04-02-2019,17:30 Aktualizacja: 04-02-2019,17:30
A A A
Niemieccy eksporterzy wieprzowiny odzyskali pozycję lidera i ponownie zostali jednym z najważniejszych dostawców tego rodzaju mięsa do Chin. Ich udział w chińskim rynku wynosi 19,1 proc. i jest o 1,7 proc. wyższy niż w ubiegłym roku. 
 
Niemiecki eksport wieprzowiny do Chin, jak czytamy na portalu warchlaki.com.pl, wzrósł o prawie 8 proc. W ubiegłym roku chiński import świeżej i mrożonej wieprzowiny spadł o 2 proc. do poziomu nieco ponad 1,19 mln ton.
 
Mimo tego Niemcy umocnili swoją pozycję na tym rynku i zwiększyli sprzedaż o 7,8 proc., czyli o 16,6 tys. ton do poziomu 228 tys. ton. Tym samym ich udział w rynku wyniósł 19,1 proc., co oznacza wzrost o 1,7 proc. rok do roku.
 
cena tuczników, spadek, żywiec wieprzowy, Polska

Cena żywca wieprzowego w ubiegłym roku spadła o ponad 12 proc.

Cena tuczników w Polsce w grudniu 2018 r. była niższa o 8 proc. niż w tym samym okresie 2017 r. Podsumowując cały miniony rok ich notowania były niższe o 12,4 proc. od tych rejestrowanych w 2017 r.    Przeciętna cena 1 kg żywca...
Hiszpański eksport wieprzowiny do Chin wyniósł niemal 220 tys. ton, co daje temu państwu drugie miejsce. Jednakże ich sprzedaż spadła aż o 7,5 proc.
 
Najwyższy spadek eksportu do Chin odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Obniżył się on o połowę do poziomu niecałych 86 tys. ton. Jest to efekt chińskich ceł nałożonych na USA.
 
Skorzystali z tego Brazylijczycy, którzy sprzedali 3 razy więcej wieprzowiny. Wyeksportowali oni do Chin 150 tysięcy ton tego rodzaju mięsa.
 
Chiny zmniejszyły import podrobów świńskich. Spadł on o 23,4 proc., czyli o niemal 290 tys. ton. do poziomu 996 tys. ton. Największe spadki eksportu dotknęły USA bo aż o 57,5 proc. do poziomu 177 tys. ton. 
 
Mimo obniżenie eksportu świńskich podrobów do Chin, Stany Zjednoczone wciąż pozostają największym ich dostawcą.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA