Regionalizacja ASF. Gdzie zdjęto strefę czerwoną?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-04-2022,9:10 Aktualizacja: 19-04-2022,9:06
A A A

Główny lekarz weterynarii poinformował, że w ramach negocjacji prowadzonych przez Główny Inspektorat Weterynarii z Komisją Europejską, nastąpiły zmiany w regionalizacji związanej z afrykańskim pomorem świń.

Niektóre obszary wymienione dotychczas w obszarze objętym ograniczeniami III zostały przeniesione do obszaru objętego ograniczeniami II oraz obszaru objętego ograniczeniami I.

W powiecie działdowskim w woj. warmińsko-mazurskim część gmin Lidzbark, Płośnica i Działdowo zostały przeniesienie z obszaru objętego ograniczeniami III (strefa czerwona) do obszaru objętego ograniczeniami II (strefa różowa).

Hoduj z Głową Świnie, trzoda chlewna, maciory, lochy, prosięta, warchlaki, tuczniki, żywiec wieprzowy, chlewnia

Magazyn "Hoduj z Głową Świnie" po raz drugi w 2022 roku

"Hoduj z Głową Świnie" to dwumiesięcznik skierowany do hodowców i producentów bydła mlecznego i mięsnego, lekarzy i techników weterynarii, a także doradców żywieniowych. Właśnie ukazał się drugi numer magazynu...

W powiecie dębickim w woj. podkarpackim gmina Pilzno, część gmin Czarna i Żyraków zostały przeniesienie z obszarów objętych ograniczeniami III (strefa czerwona) oraz II (strefa różowa) do obszaru objętego ograniczeniami I (strefa niebieska).

W powiecie tarnowskim w woj. małopolskim gminy Lisia Góra, Pleśnia, Ryglice, Skrzyszów, Tarnów i Tuchów zostały przeniesienie z obszaru objętego ograniczeniami III (strefa czerwona) do obszaru objętego ograniczeniami I (strefa niebieska).

Powiat miejski Tarnów został przeniesiony z obszaru objętego ograniczeniami III (strefa czerwona) do obszaru objętego ograniczeniami I (strefa niebieska).

Zmiany te zostały wprowadzone na podstawie rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2022/587 z dnia 8 kwietnia 2022 r.

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA