Pomogą producentom na Karaibach w ochronie stad przed ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
01-09-2022,10:35 Aktualizacja: 01-09-2022,10:29
A A A
Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) wesprze 30 tys. małych producentów na Karaibach. Celem działania będzie pomoc w zwalczaniu i kontroli afrykańskiego pomoru świń (ASF), który rozprzestrzenia się w tamtejszych gospodarstwach.  
 
FAO chce pomóc rolnikom, którzy zajmują się hodowlą trzody chlewnej na Haiti i w Republice Dominikańskiej. Działania organizacji mają obejmować szkolenia i wsparcie weterynaryjne dla małych producentów, a ich celem jest utrzymanie źródła dochodów z produkcji zwierzęcej. Ponadto FAO chce wzmocnić przygotowanie Karaibów do walki z ASF.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, cena świń w Hiszpanii,

Tuczniki w Hiszpanii tanieją

Ceny tuczników w większości krajów Unii Europejskiej w ostatnim miesiącu rosły. Natomiast notowania w Hiszpanii spadły o ponad 9 euro za 100 kg, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 42 zł.   Według analizy Rady ds....
Eksperci, jak podaje pigprogress.net, chcą opracować plan zapobiegawczy przygotowujący Amerykę Łacińską i Karaiby na ewentualne wybuchy ASF w innych sąsiednich krajach.
 
Wirus ASF po raz pierwszy został wykryty na Dominikanie w lipcu 2021 r. Kraj ten otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 4,7 mln dolarów od Biura Pomocy Humanitarnej Agencji Rozwoju Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych (USAID). 
 
Dominikana i Haiti znajdują się około 1,2 tys. km od Florydy w Stanach Zjednoczonych, która jest największym światowym eksporterem i drugim producentem. Tak więc kraje te mogą stanowić poważne zagrożenie dla gospodarki na Florydzie. 
 
FAO wraz z karaibskimi urzędami uruchomiły szkolenie online dla lekarzy weterynarii i techników zaangażowanych w diagnozowanie, badanie i reagowanie na chorobę dotyczące wirusa ASF. 
 
W sierpniu 2021 r. na Dominikanie potwierdzono wybuch ASF wśród świń domowych, a później na Haiti. Od tego czasu choroba jest aktywna na każdym kontynencie świata. 
 

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2023

Hoduj z głową bydło:

-Cena mleka w UE spada

-Pierwiastki potrzebują miejsca

-Genetyka, czyli hazard w oborze

-Postawili na szybkość doju

-Czołówka producentów opasów

 

PRENUMERATA