Pogłowie loch w Chinach mniejsze o milion sztuk

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
15-04-2015,15:00 Aktualizacja: 15-04-2015,9:26
A A A

Według najnowszego chińskiego raportu na temat pogłowia świń w tym kraju wynika, że pod koniec stycznia 2015 r. liczba tuczników zmniejszyła się o 16 mln sztuk. Duży spadek, aż o milion sztuk odnotowano w stadzie macior.

Jak informuje firma genetyczna Genesus Genetics liczba świń w Chinach maleje w zastraszającym tempie. W porównaniu z ubiegłym rokiem pogłowie tuczników zmniejszyło się 35 milionów sztuk, a macior o 6 milionów sztuk tj. o 14,7 proc.

Tak duży spadek liczby zwierząt stada podstawowego oznacza, że w kolejnych miesiącach w Chinach będzie coraz mniej świń.

Koszty produkcji wieprzowiny w Chinach są bardzo wysokie. Funt żywca kosztuje 88 centów co w przeliczeniu na polskie jednostki wynosi 6,91 zł/kg. W Stanach Zjednoczonych jest to 44 centy za funt tj. 3,46 zł/kg.

Mimo dwukrotnie wyższej ceny chińscy producenci masowo rezygnują ze swojej działalności. W ocenie Krajowego Związku Pracodawców-Producentów Trzody Chlewnej cena żywca w Chinach zacznie rosnąć w momencie, kiedy liczba ubojów będzie niższa o 1,5 miliona sztuk tygodniowo.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA