Pogłowie loch w Chinach będzie niższe niż zakładano?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
28-09-2021,10:30 Aktualizacja: 27-09-2021,17:44
A A A
Chiny w ciągu najbliższych 4 lat chciały zwiększyć liczbę loch do 40-43 mln sztuk. Tamtejsze ministerstwo rolnictwa przedstawiło nowe cele, w których pogłowie tych zwierząt jest znacznie niższe. 
 
Chiny zmieniły cel dotyczący stada loch na następne 4 lata. Początkowo kraj ten planował zwiększenie pogłowia w tej grupie zwierząt do 40-43 mln sztuk. Obecnie rząd wycofał się z tego pomysłu i zaplanował wzrost do 37-41 mln sztuk. 
 
Dopóki pogłowie macior hodowlanych będzie utrzymywane na rozsądnym poziomie, produkcja prosiąt będzie zapewniona, a podaż na rynku wieprzowiny i jej ceny będą utrzymywane na stosunkowo stabilnym poziomie – w wydanym oświadczeniu zapewniało chińskie ministerstwo rolnictwa.
 
tuczniki, cena tuczników, wieprzowina, mięso wieprzowe, tuczniki w Niemczech, VEZG, żywiec wieprzowy, świnie

Ceny tuczników w końcu wzrosną?

Cena tuczników w notowaniach dużej niemieckiej giełdy VEZG z 22 września, pozostała na poziomie 1,25 euro za kg wagi bitej ciepłej. "Na niemieckim rynku trzody chlewnej sprzedaż rozwija się w różny sposób, w zależności od...
Ceny wieprzowiny w Chinach, jak podaje euromeatnews.com, gwałtownie spadły w ostatnich miesiącach. Spowodowało to, że krajowi hodowcy utracili zysk z produkcji trzody chlewnej.
 
W sierpniu oficjalne raporty podały, że chińskie pogłowie loch wzrosło o 37% w porównaniu z tym samym miesiącem 2020 r. 
 
Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że stada reprodukcyjne będą monitorowane i na podstawie uzyskanych wyników dzielone na trzy strefy. Strefa zielona ma pokazywać normalny zakres wahań pogłowia loch, co nie wymagałoby żadnych działań oprócz prowadzenia regularnego monitoringu. 
 
Działania władz mają być podejmowane po wejściu stada w strefę żółtą, która ma wskazywać na gwałtowne wahania, lub strefę czerwoną, która z kolei będzie oznaczać nadmierną zmianę liczby świń, o ponad 10%, zarówno w dół jak i w górę.
 
Chiny będą prowadzić ewidencję tych gospodarstw, które każdego roku wysyłają do rzeźni ponad 500 świń.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA