Nadmiar tuczników i brak pracowników. To główne problemy UK

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
24-10-2021,12:20 Aktualizacja: 22-10-2021,18:43
A A A
Wielka Brytania zmaga się z niedoborem pracowników w zakładach rzeźnych. Wprowadzenie tymczasowych wiz ma rozwiązać ten problem. 
 
Osoby poszukujący pracy będą mogły wjechać do Wielkiej Brytanii w ramach programu Pracownik Sezonowy na okres do 6 miesięcy.
 
Rozwiązanie to ma pomóc w rozładowaniu kolejek, w których muszą czekać producenci tuczników na ubój swoich zwierząt. Z oficjalnych informacji wynika, że niemal 120 tys. świń czeka na ubój. Tamtejsi rolnicy twierdzą, że to efekt Brexitu i restrykcji wprowadzonych w związku z COVID-19.
 
AgroUnia, prosięta, hodowcy świń, warchlaki, ministerstwo rolnictwa, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, protest

Prosięta przed ministerstwem rolnictwa to błąd?

- Antyhodowlane organizacje określające się mianem obrońców praw zwierząt coraz bardziej agresywnie atakują branżę zwierzęcą. Niestety również sami hodowcy dają im pretekst do dalszych działań - mówi Bartosz Czarniak....
W zeszłym tygodniu, jak podaje euromeatnews.com, sekretarz ds. środowiska George Eustice powiedział, że tymczasowe wizy rozwiążą problem, który zdaniem rolników zagraża źródłom utrzymania i powoduje problemy z dobrostanem zwierząt.
 
- Zamierzamy zezwolić rzeźnikom i przetwórcom mięsa zajmującym się trzodą chlewną na tymczasowy przyjazd w ramach programu Pracowników Sezonowych na okres do 6 miesięcy. Pomoże nam to uporać się z nadmiarem świń, które obecnie mamy w gospodarstwach – powiedział sekretarz. 
 
Przedstawiciele National Pig Association z zadowoleniem przyjęli wiadomość o podjęciu tej decyzji. Jednak nie brakuje opinii, że działania te zostały podjęte zbyt późno.
 
- Kluczowe jest to, jak szybko możemy sprowadzić tu tych rzeźników? Potrzebujemy ich tutaj tak szybko, jak to możliwe – powiedział Tom Bradshaw, wiceprezes Krajowego Związku Rolników. 
 
W zeszłym miesiącu rząd brytyjski ogłosił plan wydania wiz czasowych dla 5000 zagranicznych kierowców ciężarówek i 5500 pracowników zakładów drobiarskich. Teraz do kraju ma przyjechać 800 rzeźników. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA