Kontrole w chińskim WH Group. Wszystko z powodu ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-11-2018,8:30 Aktualizacja: 10-11-2018,9:37
A A A
Firma WH Group, jak podaje tajwański wiceminister rolnictwa, wyprodukowała kiełbasę, w której znaleziono wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Zakład został objęty szczegółową kontrolą. 
 
Wirus ASF został wykryty w chińskiej kiełbasie, która została przywieziona do Tajwanu przez turystę. Według tajwańskiego wiceministra rolnictwa Huang Chin-chenga, skażona kiełbasa została wyprodukowana przez zakład należący do WH Group. 
 
Firma ta jest największym na świecie producentem wieprzowiny. Jest też właścicielem amerykańskiej firmy Smithfield Foods, a więc pośrednio także polskiej grupy Animex, największego polskiego producenta wieprzowiny - informuje portal warchlaki.com.
 
kiełbasa, ASF, Chiny, wirus

Wirus ASF w chińskiej kiełbasie

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) został wykryty w kiełbasie, którą przywiózł do Tajwanu chiński turysta. Kiełbasę wyprodukowała WH Group, największy producent mięsa w Chinach.   ASF w Chinach rozprzestrzenia się bardzo...
Wirus ASF rozprzestrzenia się w Chinach. Z tego powodu Tajwańczycy zaostrzyli kontrole importowanej stamtąd wieprzowiny oraz jej produktów. 
 
Zarzuty przeciwko WH Group są bardzo poważne i świadczą one o tym, że zarażone ASF świnie w dalszym ciągu trafiają do uboju. Sprawą tą zajęły się odpowiednie organy, które prowadzą kontrolę firmy.
 
Przypominamy, że wcześniej ASF został wykryty w ubojni należącej do grupy w mieście Zhengzhou w prowincji Henan. Kosztowało to chińską firmę 85 tysięcy euro.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA