Dramat na rynku wieprzowiny. KE nie wyklucza interwencji na rynku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Artur Ciechanowicz PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-01-2021,18:50 Aktualizacja: 26-01-2021,19:02
A A A

Janusz Wojciechowski, komisarz UE do spraw rolnictwa oświadczył, że nie wyklucza działań interwencyjnych Komisji Europejskiej w sektorze hodowli wieprzowiny.

- Sytuacja jest niezmiernie trudna. Ceny spadły do bardzo niskiego poziomu. Wiele państw oczekuje działań interwencyjnych ze strony Komisji. Musimy wziąć pod uwagę wszystkie potencjalne konsekwencje takiego ruchu - mówił Wojciechowski.

cena warchlaków, Dania, Niemcy, trzoda chlewna, notowania warchlaków

Cena warchlaków kolejny raz w górę

Warchlaki na rynku europejskim od kilku tygodniu drożeją. Trend ten został utrzymany w ostatnich notowaniach niemieckiej i duńskiej giełdy.    Ceny warchlaków w Danii w notowaniach z 21 stycznia bieżącego roku wzrosły. Za zwierzęta...

Na konferencji prasowej w Brukseli po nieformalnej wideokonferencji ministrów rolnictwa krajów UE przypomniał, że w sektorze wieprzowiny występuje wiele problemów strukturalnych: wysoka koncentracja produkcji i bardzo różnorodna sytuacja w poszczególnych państwach członkowskich.

- Dlatego tak trudno jest przygotować jedno kompleksowe rozwiązanie, które pomogłoby wszystkim. Ale cały czas bacznie przyglądamy się sytuacji i nie wykluczamy możliwości wykorzystania instrumentów rynkowych - skonkludował komisarz.
 

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA