Chiny zmniejszą import wieprzowiny z krajów unijnych?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
26-09-2021,10:25 Aktualizacja: 24-09-2021,15:49
A A A
Do końca roku eksport wieprzowiny do Chin z Unii Europejskiej może spaść nawet o 300 tys. ton. Pierwsze sygnały są już widoczne, ponieważ import tego mięsa do Państwa Środka zmniejszył się w sierpniu o 9% rok do roku oraz o 14% w stosunku do poprzedniego miesiąca.
 
Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) przewiduje, że wraz ze spadkiem eksportu wieprzowiny do Chin wzrośnie wywóz głównie na Filipiny i do Wietnamu oraz do Wielkiej Brytanii. W dużej części zrekompensuje to ograniczenia eksportu do Państwa Środka.
 
Eksport wieprzowiny z krajów unijnych przez pierwsze 6 miesięcy 2021 r. wzrósł o 14%. Głównym odbiorcą były Chiny, Filipiny, Wietnam i Chile. 
 
cena tuczników w Niemczech, żywiec wieprzowy, trzoda chlewna, nadprodukcja wieprzowiny, rynek zbytu, ASF,

Niemcy borykają się z nadprodukcją wieprzowiny

Branża wieprzowiny w Niemczech szuka nowych rynków zbytu. W ciągu pierwszych 8 miesięcy roku powstała tam nadpodaż wieprzowiny w wysokości 260 tys. ton.   Niemcy, jak podaje euromeatnews.com, potrzebują nowej strategii dla sektora...
Według najnowszej prognozy opublikowanej przez USDA Chiny mogą zmniejszyć import wieprzowiny łącznie o 528 tys. ton w 2021 r. Sygnały są już widoczne, ponieważ import mięsa do Chin spadł w sierpniu o 9% rok do roku oraz o 14% w stosunku do poprzedniego miesiąca.
 
Około 60% wieprzowiny do Chin trafia z Unii Europejskiej. Tak więc oznacza to spadek eksportu z krajów Wspólnoty o 300 tys. ton. 
 
Kraje unijne, jak podaje portal euromeatnews.com, zmagają się z dużą nadpodażą mięsa wieprzowego, która jest szacowana na 260 tys. ton. Eksperci USDA uważają, że dalsza ekspansja eksportu do krajów spoza Chin, głównie na Filipiny i do Wietnamu oraz ożywienie eksportu do Wielkiej Brytanii, ma w dużym stopniu zrekompensować ograniczenie eksportu do Chin.
 
Unia Europejska od 2013 r. zajmuje pierwsze miejsce pod względem eksportu wieprzowiny na świecie. Jednak coraz bardziej odczuwa silna konkurencję ze strony Brazylii oraz USA.
 
W celu ograniczenia zależność od rynku chińskiego, sektor trzody chlewnej w krajach unijnych poszukuje alternatywnych rynków.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2022

Hoduj z głową bydło:

-Ćwicz korekcje racic

-Jak dbać o kukurydzę?

-Bolusy przeciw zaleganiu

-Opas cieląt hf

-Metoda na muchy

PRENUMERATA