Ceny tuczników w Niemczech szósty tydzień z rzędu bez zmian

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
19-11-2018,13:00 Aktualizacja: 19-11-2018,9:53
A A A
Ceny żywca wieprzowego w wielu unijnych krajach pozostały na poziomie sprzed tygodnia. W Niemczech po raz szósty z rzędu osiągnęły one poziom 1,36 euro za kg wagi bitej ciepłej (wbc).
 
Producenci żywca wieprzowego, jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, są rozczarowani brakiem wzrostu cen tuczników na unijnym rynku. 
 
Mimo zwiększonego popytu ubojni na ten surowiec w wielu krajach cena został utrzymana na poziomie z ubiegłego tygodnia.
 
wirus ASF, afrykański pomór świń, przypadek ASF, dziki

Przypadki ASF. Nadal pojawiają się nowe

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu 66 nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików. Oficjalnie do 11 listopada w Polsce wystąpiło ich aż 3027. Przypadki ASF zostały potwierdzone na podstawie...
 
Po wzroście cen w Holandii o 2 centy spodziewano się, że notowania tuczników wzrosną również w Niemczech. Jednak w środę 14 listopada po raz szósty z rzędu cena pozostała na poziomie 1,36 euro za kg wbc. W przeliczeniu na polską walutę jest to około 5,87 zł za kg. 
 
Jest to skutek dobrych warunków pogodowych w wyniku, których u naszego zachodniego sąsiada pojawiły się na rynku większe ilości żywca o wyższych wagach ubojowych. Większa podaż została zagospodarowana przez ubojnie i zakłady przetwórcze.
 
W Niemczech w ubiegłym roku producenci otrzymywali 1,45 euro za kg wbc. Cena ta była o 6,2 proc. wyższa od proponowanej obecnie. 
 
Z kolei w Hiszpanii według ekspertów z KZP-PTCH sezonowa obniżka notowań powoli osiąga swoją dolną granicę. Spadek ceny w ostatnim tygodniu w tym kraju był już nieznaczący.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA