Ceny tuczników w Niemczech stabilne od czterech tygodni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
12-07-2018,16:00 Aktualizacja: 12-07-2018,10:30
A A A
Żywiec wieprzowy w Unii Europejskiej od kilku tygodni nie odnotował zmiany cen. Niemcy czwarty tydzień z rzędu utrzymały je na tym samym pułapie.
 
Stabilizacja cen tuczników w Unii Europejskiej utrzymuje się od czterech tygodni. Pozostały one bez zmian nie tylko w Niemczech, ale również w Holandii, Danii, Austrii, Francji i Belgii. 
 
Słaba podaż żywca na unijnym rynku spotkała się z ograniczonym popytem na wieprzowinę. Inaczej przedstawia się sprawa w krajach Europy Południowej. Tam ceny stopniowo rosną.
 
ASF, ogniska choroby, trzoda chlewna, wirus ASF

ASF - kolejne ogniska choroby i niemal 600 świń do utylizacji

Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu pięciu nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej. W gospodarstwach, do których wdarł się wirus łącznie utrzymywano 590 świń.   Wirus ASF został...
 
We Włoszech, jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, ceny żywca wieprzowego od czerwca br. wzrosły ponad 20 centów za kilogram, a wolne przyrosty tuczników ograniczają ich podaż na rynku. 
 
Pozytywny wpływ na ceny ma wzrost liczby turystów, którzy spędzają wakacje na południu Europy. Podobna sytuacja dotyczy Hiszpanii, gdzie turyści powodują wzrost popytu, a tym samym cen żywca wieprzowego. 
 
W Niemczech w bieżącym tygodniu oferta tuczników do uboju zaspokaja ograniczony popyt na żywiec wieprzowy. W dniu 11 lipca ustalono cenę obowiązującą w kolejnym tygodniu na poziomie 1,44 euro za kg wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,22 zł.
 
  • Informacje dotyczące sytuacji na rynku trzody chlewnej oraz tematy związane z hodowlą i produkcją można znaleźć w dwumiesięczniku Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Czwartek, 15 listopada Godz:
Imieniny: Alberta, Leopolda
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2018

Hoduj z głową świnie:

-Pozbyć się gryzoni

-I jak tu żywić po suszy?

-Sposoby na ciepłą chlewnię

-Świńskie hybrydy w akcji

-Spółdzielnia hodowlana

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2018

Hoduj z głową bydło:

-Opas byków simental

-Biodynamiczne mleko

-Kukurydza i smaczny międzyplon

-Z gryzoniami nie ma żartów

-Wzmocni odporność cieląt

PRENUMERATA