Cena żywca wieprzowego w Niemczech spadła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
19-04-2018,10:00 Aktualizacja: 19-04-2018,9:31
A A A
Cena tuczników w Niemczech przez pięć tygodni z rzędu utrzymywała się bez zmian i wynosiła 1,45 euro za kilogram wagi bitej ciepłej. W bieżącym tygodniu mimo rozpoczętego sezonu grillowego spadła o 3 centy do poziomu 1,42 euro za kg wbc (około 5,92 zł).
 
Rynek tuczników w Unii Europejskiej w poprzednich tygodniach był stabilny. Był to efekt umiarkowanej podaży żywca wieprzowego oraz przeciętnych obrotów na rynku wieprzowiny.
 
Cena żywca wieprzowego ustalona w ubiegłym tygodniu w Niemczech nie była respektowana przez wszystkie ubojnie. Dwie firmy Tönnies i Vion wyłamały się i prowadziły skup w oparciu o własne niższe cenniki pomimo niedużej podaży żywca. 
 
asf w polsce, walka z asf w polsce, podkarpacie, ewa leniart, Mirosław Welz, polski związek łowiecki

Wciąż są wolni od ASF. Wojewoda dziękuje PZŁ i celnikom

Województwo podkarpackie jako jedyne w Polsce wschodniej jest wolne od ASF. - Udaje nam się skutecznie zabezpieczyć region przed tą chorobą, jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu służb - powiedziała wojewoda Ewa Leniart. Włodarz...
Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej w Danii, Austrii i Hiszpanii ceny pozostały bez zmian. Rynek hiszpański nie wykazuje sezonowości jak w latach poprzednich. Wagi ubojowe są tam wyższe, ale cena od sześciu tygodni oscyluje na tym samym poziomie.
 
W Holandii również pozostały na tym samym poziomie mimo, że produkcja świń w tym kraju staje się coraz trudniejsza. Wprowadzono tam zaostrzone przepisy ochrony środowiska oraz obowiązek stosowania skruberów do oczyszczania powierza emitowanego z ferm. Koszt zakupu takiego urządzenia waha się w granicy nawet 400 euro na maciorę, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 1667 zł.
 
Ponadto dochodzą także koszty związane z zagospodarowaniem gnojowicy. Rolnicy nierzadko płacą za jej transport na odległe tereny, gdzie jest rozlewany ten nawóz. 
 
Jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej w oparciu o VEZG w Niemczech w bieżącym tygodniu ceny tuczników spadły z 1,45 euro za kg wbc do 1,42 euro za kg wbc.    
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA