Cena tuczników w Niemczech uległa zmianie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-04-2021,9:30 Aktualizacja: 22-04-2021,9:30
A A A
Cena świń w Niemczech przez kolejne pięć tygodni utrzymywała się na poziomie 1,50 euro za kg wagi bitej ciepłej (wbc). Jednak wczorajsze notowania tuczników na dużej giełdzie spadły. 
 
Tuczniki w notowaniach niemieckiej dużej giełdy od 10 do 15 tygodnia bieżącego roku kosztowały 1,50 euro za kg wbc, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,83 zł.
 
Jednak ich cena w notowaniach z 21 kwietnia spadła o 8 centów do wartości 1,42 euro za kg wbc. W przeliczeniu na polską walutę obecna cena tuczników wynosi około 6,47 zł. 
 
Chiny rekordowy import wieprzowiny, ASF, ogniska choroby, spadek pogłowia trzody chlewnej,

Chiny biją rekordy w imporcie wieprzowiny

Import mięsa wieprzowego do Chin w marcu bieżącego roku osiągnął rekordowy poziom. Próby odbudowy pogłowia trzody chlewnej w tym kraju są nadal krzyżowane przez z afrykański pomór świń (ASF).   Chiny wciąż potwierdzają nowe...
Notowania niemieckiej dużej giełdy obowiązują od 22 do 28 kwietnia 2021 r. 
 
Dzień wcześniej (20 kwietnia) opublikowano cenę na niemieckiej małej giełdzie. Tam nie odnotowano żadnych zmian i notowania tuczników pozostały na poziomie 1,54 euro za kg wbc.
 
W przeliczeniu na polską walutę jest to około 7 zł. Na aukcji wystawiono 2465 tuczników w 16 partiach z czego nie sprzedano nic.
 
Według przewidywań wzrost cen może być spodziewany w maju. Jeżeli tylko pogoda na to pozwoli ruszy sezon grillowy, a w raz z nim zapotrzebowanie na mięso wieprzowe.  
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA