Cena tuczników jest stabilna, a warchlaki są coraz droższe

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
26-11-2018,11:30 Aktualizacja: 26-11-2018,10:39
A A A

Ceny tuczników w najnowszych notowaniach w większości krajów Unii Europejskiej pozostały na zbliżonym poziomie. W Niemczech stawki płacone za te zwierzęta nie zmieniły się już od siedmiu tygodni.

Cena za tuczniki w 47 tygodniu 2018 roku w Niemczech, Holandii, Francji, Austrii i Hiszpanii nie uległa zmianie. Zdaniem analityków Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej jest to wynik utrzymania podaży żywca na tym samym poziomie.

Tuczniki w Niemczech, według niemieckiego stowarzyszenia producentów trzody chlewnej VEZG, już siódmy tydzień z rzędu kosztują 1,36 euro za kg wagi bitej ciepłej (wbc). W przeliczeniu na polską walutę jest to około 5,87 zł za kg.

chiny, asf w chinach, hodowla trzody chlewnej, świnie, pekin, Feng Zhongwu, Huang Baoxu

ASF dotarł do stolicy. Rząd zapowiada zmianę przepisów

Chińskie ministerstwo rolnictwa poinformowało o wykryciu pierwszych dwóch ognisk afrykańskiego pomoru świń w Pekinie. Urzędnik resortu zapowiedział zmianę systemu kontroli transportu trzody chlewnej, by zapewnić stabilne dostawy wieprzowiny....

Żywiec wieprzowy w Niemczech nie podrożał, ponieważ liczba tuczników do uboju jest duża. Wzrosła również ich waga ubojowa.

Tuczniki Holandii, podobnie jak w Niemczech, od siedmiu tygodni kosztują tyle samo czyli 1,35 euro za kg wbc. We Francji 22 listopada ich cena wynosiła zaledwie 1,17 euro za kg wbc tj. ok. 5,01 zł/kg.

Żywiec wieprzowy w Hiszpanii 22 listopada kosztował 1,03 zł za kg tj. około 4,45 zł/kg.

Cena tuczników wzrosła w Danii. W notowaniach z 22 listopada została ustalona na poziomie 8,50 DKK za kg wbc tj. około 4,90 zł/kg.

import warchlaków, import wieprzowiny, tuczniki, cena paszy

Wysokie ceny prosiąt i pasz, a tuczniki są tanie

Import warchlaków, import i eksport wieprzowiny czy ceny tuczników. To główne czynniki, które wpływają na rynek produkcji świń w Polsce. Import żywych prosiąt, głównie z Danii rośnie. W pierwszych dziesięciu...

Cena tuczników w Belgii, która wcześniej mocno zmalała z powodu ograniczeń w eksporcie po wystąpieniu przypadków ASF u dzików, nieco wzrosła. W ostatnich notowaniach została ustalona na poziomie 0,87 euro za kg żywca tj. ok. 3,73 zł/kg.

Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej informuje, że w ostatnich kilku tygodniach pojawiło się ożywienie na rynku warchlaków. Ceny tych zwierząt u głównych europejskich producentów rosną.

Warchlaki w Danii w ciągu ostatnich czterech tygodni podrożały 10,6 proc. Obecnie cena za osobniki w wadze 30 kg w tym kraju wynosi 260 DKK tj. około 150 zł.

Warchlaki W Holandii w wadze 25 kg kosztują obecnie 27,50 euro tj. ok. 120 zł, a w Niemczech 32,50 euro za 28 kg sztukę tj. około 140 zł.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA