ASF rozprzestrzenia się we Włoszech

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-03-2022,8:35 Aktualizacja: 09-03-2022,19:26
A A A
Włochy potwierdziły kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Ich liczba w północnej części kraju wzrosła do 52. 
 
Według Eksperymentalnego Instytutu Zooprofilaktyki Umbrii i Marche (IZSUM) potwierdzono kolejne ogniska ASF u dzików we Włoszech. 
 
Choroba zaatakowała w prowincji Alessandria w regionie Piemont, gdzie znaleziono 29 martwych dzików oraz w prowincji Genua w regionie Liguria, gdzie odkryto 23 zwłoki tych zwierząt.
 
Ostatnio potwierdzone ogniska pojawiły się w niedalekich od siebie odległościach w stosunkowo górzystym terenie.  
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Sprawdź o ile wzrosły ceny tuczników pod koniec lutego

Tuczniki w ostatnim tygodniu lutego podrożały w Polsce o 6%. Z kolei średnia cena świń rzeźnych klasy E w Unii Europejskiej wzrosła o 3%.   Żywiec wieprzowy w dniach 21-27 lutego podrożał zarówno w Polsce, jak i u największych unijnych...
Włoski rząd aby opanować chorobę, jak podaje pigprogress.net, podjął decyzję o budowie płotu wzdłuż autostrad A7 i A26, biegnących z północy na południe kraju. W ten sposób strefa zagrożenia może zostać odgrodzona. Łączna długość ogrodzenia ma wynosić 116 km. 
 
Zgodnie z planem cała zapora ma być wybudowana do końca lata 2022 r. Do jej wykonania potrzebnych jest około 400 pracowników, a cała inwestycja ma pochłonąć 12 mln euro. 
 
Włochy planują również odstrzał dużej liczby dzików na tym obszarze. Myśliwi będą mieli za zadanie wybicie 80% populacji tych zwierząt. W tym celu na terenie kontrolnym przeprowadzone będą polowania nocne z wykorzystaniem kamer termowizyjnych.
 
 
Więcej informacji o związku oraz genezie jego powstania i założeniach zamieścimy wkrótce w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie" nr 2/2022. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2022

Hoduj z głową bydło:

-Ćwicz korekcje racic

-Jak dbać o kukurydzę?

-Bolusy przeciw zaleganiu

-Opas cieląt hf

-Metoda na muchy

PRENUMERATA