Targi w Szepietowie już za 2 tygodnie. Zapraszamy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
17-06-2024,13:30 Aktualizacja: 17-06-2024,11:29
A A A

Hodowcy zwierząt hodowlanych z całej Polski 29 i 30 czerwca spotkają się w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

W Szepietowie w ostatni weekend czerwca odbędzie się XXX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz VI Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego.

Targi rolnicze w Szepietowie od 30 lat zyskało stałe miejsce w kalendarzu imprez w Polsce północno-wschodniej.

Impreza od 30 lat gromadzi hodowców i agroprzedsiębiorców z całego kraju. Jest miejscem spotkań rolników z doradcami, wystawcami, przedstawicielami świata nauki i instytucjami wspierającymi rolnictwo.

Hoduj z Głową Bydło, bydło mleczne, bydło mięsne, opasy, cielęta, krowy, hodowcy bydła, stres cieplny

Zapraszamy do lektury "Hoduj z Głową Bydło". Wideo

Zapraszamy serdecznie hodowców bydła i producentów mleka do zapoznania się z 3 tegorocznym wydaniem naszego magazynu "Hoduj z Głową Bydło". W najnowszym numerze 3/2024 (maj-czerwiec) tradycyjnie zamieściliśmy wiele ciekawych...

Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego

W Szepietowie odbędzie się VI Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego. Zaprezentowanych zostanie około 80 sztuk bydła w rasach limousine, charolaise, belgijskiej biało-błękitnej, galloway, angus i blonde d’aquitaine.

Komisja sędziowska tradycyjnie przyzna im tytuły czempiona, a jedna sztuka zostanie nagrodzona tytułem superczempiona wystawy.

Wydarzeniem towarzyszącym Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych jest XI Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych.

Rolnicy znajdą coś dla siebie

Wystawa w Szepietowie jest promocją podlaskiego rolnictwa i województwa podlaskiego.

Wystawcy corocznie prezentują dorobek hodowlany i dobre praktyki z zakresu rolnictwa, a także nowoczesne rozwiązania technologiczne, bogatą ofertę handlową, maszyny i urządzenia rolnicze.

asf, ognisko asf u świń, hodowcy świń, wirus asf, afrykański pomór świń, asf w Wielkopolsce, asf na warmii i mazurach

ASF w Polsce. Są kolejne ogniska choroby u świń

Liczba ognisk ASF u świń w Polsce wzrosła do 9. Dwa najnowsze wybuchły w woj. warmińsko-mazurskim oraz w wielkopolskim. Ognisko ASF 2024/8 zostało potwierdzone w gospodarstwie utrzymującym trzodę chlewną leżącym w pobliżu Rogoźna w woj....

Zwiedzający targi będą mogli się zapoznać z ofertą produkcji nasion, nawozów, pasz, a także elementów wyposażenia budynków inwentarskich oraz odnawialnych źródeł energii.

Tradycyjnie nie zabraknie stoisk z rękodziełem i lokalną żywnością.

Szkolenia dla rolników

Rolnicy, którzy odwiedzą Szepietowo w ostatni weekend czerwca, będą mogli wziąć udział w szkoleniach i wykładach.

Doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie poinformują o tym, jakie działania związane z dostępnością środków pomocowych są i będą prowadzone.

Eksperci udzielą także informacji dotyczących m.in. szkoleń podstawowych dla rolników, platformy eDWIN oraz porad odnośnie hodowli zwierząt i innowacyjnego zarządzania gospodarstwami rolnymi.

Obowiązkowe Dni Pola

system kaucyjny, mleko, przetwory mleczne, produkty mleczne, ZPPM, Marcin Hydzik, branża mleczarska, opakowania, kaucja

Branża mleczarska odetchnęła. Chodzi o system kaucyjny

Środowisko mleczarskie od wielu miesięcy walczyło o wyłączenie mleka i jego przetworów z systemu kaucyjnego. Postulaty branży przyniosły spodziewany efekt. Podsekretarz stanu Anita Sowińska 13 czerwca podczas podsumowania nowelizacji ustawy...

Uczestnicy wystawy tradycyjnie zobaczą poletka doświadczalne z różnymi gatunkami zbóż ozimych (pszenżyto i żyto po 12 odmian, pszenica 16 odmian) oraz jarych (pszenica, jęczmień i owies, po 11 odmian).

Testowanych jest też 9 odmian grochu siewnego, 7 łubinu wąskolistnego i 6 łubinu żółtego.

Doświadczenia są realizowane we współpracy z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

Rolnictwo 4.0 na polach

Na polach doświadczalnych PODR realizowany jest projekt pod tytułem "Wykorzystanie pojazdów samobieżnych w uprawach rolniczych jako innowacyjna forma prowadzenia upraw".

Jego celem jest przedstawienie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie precyzyjnym z wykorzystaniem pojazdów autonomicznych.

Podczas wystawy odbędzie się pokaz pracy urządzenia w uprawie kukurydzy. Dostępni będą również konsultanci, którzy udzielą informacji dotyczących prezentowanego urządzenia i omówią zagadnienia związane z rolnictwem 4.0.

ceny bydła rzeźnego, mięso wołowe, wołowina, spadek cen, zakup bydła rzeźnego

Ożywienie w skupie żywca wołowego

Krajowe ceny skupu bydła rzeźnego na przełomie maja i czerwca wzrosły o 2%. Podobne trendy obserwuje się w Unii Europejskiej.    Ceny zakupu żywca wołowego w Polsce w dniach od 27 maja do 2 czerwca wzrosły w ciągu tygodnia o 2 gr za kg do...

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi będą mogli spędzić miło czas w bezpłatnej strefie zabaw "Magia Dzieciom" lub uczestniczyć w "Mlecznej uczcie" pełnej gier, zabaw i konkursów dla dzieci, przygotowanej przez Podlaską Izbę Rolniczą.

Atrakcją podczas wystawy będzie Farming Simulator. Jest to gra symulacyjna, umożliwiająca wcielenie się w rolę nowoczesnego rolnika.

Gra zdobyła ogromną popularność na całym świecie, stając się jednym z ulubionych narzędzi edukacyjnych i rozrywkowych dla pasjonatów rolnictwa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rolników, mieszkańców obszarów wiejskich na jubileuszową Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

Więcej informacji na temat targów w Szepietowie można znaleźć TUTAJ

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)



 

 


 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA