Światełko w tunelu w sprawie wynagrodzeń lekarzy weterynarii?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-07-2022,14:55 Aktualizacja: 28-07-2022,15:03
A A A

Na spotkaniu ostatniej szansy reprezentującego środowisko lekarzy weterynarii Porozumienia Warszawskiego z Henrykiem Kowalczykiem, ministrem rolnictwa padła ze strony polityka ważna deklaracja.

Tematem rozmów był oczywiście projekt rozporządzenia w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii.

lekarze weterynarii, Inspkcja Weterynaryjna, Henryk Kowalczyk, płace w weterynarii

Lekarze weterynarii będą protestować? Komitet już powstał

Porozumienie organizacji zrzeszających lekarzy weterynarii poinformowało o przekształceniu się w komitet protestacyjny oraz wystosowanym wniosku o spotkanie "ostatniej szansy" do ministra rolnictwa. Chodzi o Porozumienie Warszawskie, w...

Jak pisaliśmy, środowisko lekarzy weterynarii było oburzone zapisami z tego aktu prawnego, dotyczącymi przede wszystkim stawek za zlecane im prace. Z tego powodu zawiązali komitet protestacyjny i zapowiedzieli spotkanie ostatniej szansy.

W rozmowach z szefem resortu rolnictwa wzięli udział przedstawiciele Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, Stowarzyszenia Urzędowych Lekarzy Weterynarii, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, Sekcji Krajowej Pracowników Weterynarii NSZZ "Solidarność" i Stowarzyszenia "Medicus Veterinarius".

"Porozumienie Warszawskie z nadzieją przyjęło deklarację poparcia wicepremiera Henryka Kowalczyka podwyższenia stawek wynagrodzeń, zawartych w projekcie  rozporządzenia przesłanego nam do konsultacji przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego zdaniem projekt wymaga znaczących korekt. W obecnej sytuacji niezbędne jest także podjęcie pilnych i skutecznych działań umożliwiających podwyższenie płac w roku bieżącym we wszystkich jednostkach organizacyjnych Inspekcji Weterynaryjnej, które do tej pory nie zostały objęte ostatnią ich regulacją" - czytamy w komunikacie Komitetu Protestacyjnego Porozumienia Warszawskiego.

Zgodnie z decyzją ministra dalsze prace nad ostatecznym kształtem rozporządzenia będą prowadzone 29 lipca przez Porozumienie Warszawskie z głównym lekarzem weterynarii Pawłem Niemczukiem. 2 sierpnia efekty zostaną natomiast zaprezentowane na spotkaniu "uzgodnieniowym".
 Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA