Polskie mleczarnie podbijają Chiny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-06-2016,13:55 Aktualizacja: 29-06-2016,14:11
A A A

Chiński Urząd Certyfikacji i Akredytacji (CNCA) rozszerzył listę polskich zakładów mleczarskich dopuszczonych do eksportu na ten rynek o trzy kolejne spółdzielnie.

Wśród mleczarni, które uzyskały chiński certyfikat CNCA są Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy i Okręgowa Spółdzielnia w Radomsku - Zakład Produkcji Mleczarskiej w Nowym Targu - informuje resort rolnictwa.

Obecnie Polska posiada zatwierdzone do eksportu do Chin 74 zakłady mleczarskie oraz jeden zakład z mlekiem w proszku dla niemowląt. Polskie mleko i jego przetwory cieszą się w Chinach dużym zainteresowaniem. Świadczą o tym liczne zapytania kierowane do Krajowej Izby Mleka dotyczące surowca UHT, mleka smakowego i w proszku.

W ubiegłym roku wartość eksportu produktów mleczarskich do Państwa Środka wyniosła 41,9 mln euro, a w 2014 r. 46,4 mln euro. Wywóz produktów mleczarskich do Chin stanowi ponad 2 proc. całego eksportu tych artykułów. W 2015 r. najwięcej sprzedano serwatki, której udział w strukturze eksportu wyniósł blisko 20 proc.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA