Norki zainfekowane koronawirusem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
27-04-2020,14:50 Aktualizacja: 27-04-2020,15:01
A A A

Ministerstwo rolnictwa Holandii poinformowało, że dwie fermy norek zostały poddane kwarantannie, ponieważ zwierzęta zostały zainfekowane koronawirusem i wezwało do zgłaszania innych prawdopodobnych przypadków zakażenia u zwierząt.

Norki, które zostały poddane testom po tym, gdy zaczęły wykazywać problemy z oddychaniem, zostały prawdopodobnie zainfekowane przez zakażonych pracowników.

opieka nad zwierzętami, kwarantana, epidemia koronawirusa, rada gminy

Zwierzętami chorego rolnika ma zająć się gmina

Resort rolnictwa odniósł się do zgłaszanych problemów, związanych z prowadzeniem produkcji zwierzęcej w okresie objęcia gospodarzy kwarantanną lub hospitalizacją z powodu koronawirusa. Kiedy rolnik zostanie objęty kwarantanną lub...

Resort przekazał, że możliwość dalszego rozprzestrzeniania się wirusa na ludzi lub inne zwierzęta na fermach jest minimalna, jednak zakazał przemieszczania małych ssaków i ich nawozu.

Ministerstwo dokładnie bada epidemię, w tym testuje powietrze i glebę, i radzi ludziom, by nie zbliżali się na odległość mniejszą niż 400 metrów od ferm.

Norki to pierwsze zgłoszone przypadki Covid-19 u zwierząt w Holandii, chociaż chorobę stwierdzono u niektórych zwierząt domowych i zwierząt w ogrodach zoologicznych na całym świecie.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uważa, że nietoperze w Chinach, gdzie w grudniu 2019 roku pojawił się wirus SARS-CoV-2, były prawdopodobnie rezerwuarem wirusa, czyli środowiskiem, w którym patogen się namnożył. Dopiero pośredni gospodarz zwierzęcy, który nie został jeszcze zidentyfikowany, zakaził ludzi.

Miasta, w których zlokalizowane są farmy norek, Germert-Bakel i Laarbeek, znajdują się w prowincji Brabancja Północna na południu Holandii, w której odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa w kraju.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA