Nadchodzi dobry czas dla hodowli koni w Polsce. Minister zapewnia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Roman Skiba PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-08-2018,10:00 Aktualizacja: 01-08-2018,11:11
A A A

- Idzie dobry czas dla hodowli koni w Polsce. Będzie przedmiotem naszych działań w najbliższym czasie - zapowiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa na spotkaniu z rolnikami z województwa lubuskiego.

Spotkanie z gospodarzami odbyło się w państwowym gospodarstwie Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień w Przyczynie Górnej koło Wschowej. Rolnicy pytali m.in. szefa resortu dlaczego w Polsce nie ma dopłat do hodowli koni.

Stadnina Koni Janów Podlaski, Janów Podlaski, Święto Konia Arabskiego, Aukcja Pride of Poland

Nie będzie już Pride of Poland. Koniec pięknej tradycji

Aukcja Pride of Poland przechodzi do historii. Po 17 latach stadnina koni w Janowie Podlaskim zmienia nazwę imprezy i jej zasady. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa nie udziela w tej sprawie informacji i odsyła do organizatorów. ...

- Nie w dopłatach do hodowli koni jest powodzenie rozwoju tej branży, ale w pokonaniu pewnych problemów, które nawet często, właśnie propagandowo, przeciwko nam obracają. To będzie przedmiotem naszych działań w najbliższym czasie. Idzie dobry czas dla hodowli koni w Polsce - zapowiedział polityk.

Wyjaśnił, ze rynek koński musi być uporządkowany, a państwo nie wycofuje się z opieki na końmi.

- Na utrzymanie stad ogierów na koszt państwa idą co roku ogromne miliony. Prywatni właściciele nie utrzymają tego ciężaru zachowania zasobu genetycznego. Natomiast z tworzenia hodowli różnych typów można stworzyć dochodowy dział polskiego rolnictwa. Hipoterapia, hodowla koni różnego typu utrzymania i użytkowania, to są szanse dla Polski - mówił minister.

Z kolei na pytanie, czy w Polsce dominować będzie produkcja zdrowej i ekologicznej żywności, odpowiedział obecny również w Lubuskiem premier Mateusz Morawiecki.

uratowali konia, strażacy, lubelskie, OSP KSRG Zalesie, ratunek dla konia

W ostatniej chwili uratowali życie konia

Strażacy kolejny raz udowodnili, że zawsze można na nich liczyć. W nocy pojechali na miejsce, aby z opresji uratować konia, który wpadł do bagna i nie mógł o własnych siłach się wydostać. W piątek, 27 lipca po godz. 22 dyżurny Komendy...

- Widzimy w tym ogromną szanse, bo mamy sporo - procentowo - (...) ziemi pod różnymi uprawami i jesteśmy nastawieni na zdrową żywność. To jest specjalizacja wielu polskich gospodarstw. Chcemy ułatwiać gospodarstwom dystrybucję takiej zdrowej ekożywności, która staje się coraz bardziej popularna zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Polsce - powiedział.

Szef rządu podkreślił, że ten trend będzie wzmacniany, podobnie jak rozwój nowych branż w rolnictwie, takich jak np. hodowla ziół.

Ardanowski dodał, że uprawa ziół, zarówno w celach leczniczych, jak i na rynek kosmetyczny, daje polskim rolnikom szanse zamówień. - To są takie nieżywnościowe sposoby przetwarzania surowców rolniczych - stwierdził.

Jego zdaniem przykład zielarstwa, czy przykład roślin specyficznych znakomicie pokazuje, że polskie rolnictwo może wytwarzać w Polsce całą paletę produktów odpowiadających oczekiwaniom konsumentów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Poniedziałek, 22 października Godz:
Imieniny: Filipa, Salomei
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2018

Hoduj z głową świnie:

-Gospodarstwa pod kontrolą

-PRRS nie daje za wygraną

-Świnie w stresie cieplnym

-Skuteczna walka z muchami

-Owsem być

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2018

Hoduj z głową bydło:

-Opas byków simental

-Biodynamiczne mleko

-Kukurydza i smaczny międzyplon

-Z gryzoniami nie ma żartów

-Wzmocni odporność cieląt

PRENUMERATA