Dobrostan zwierząt się poszerzy, ale jeszcze nie teraz

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-04-2021,10:35 Aktualizacja: 30-04-2021,10:38
A A A

Czy inne gatunki zwierząt niż obecnie wskazane z przepisach zostaną objęte wsparciem w ramach działania "Dobrostan zwierząt"? Na pewno nie w najbliższym czasie.

Ministerstwo rolnictwa ustosunkowało się do wniosku samorządu rolniczego w sprawie rozszerzania płatności dobrostanowej na pozostałe gatunki zwierząt (tzn. innych niż świnie, krowy, owce).

dobrostan zwierząt, mleko, mięso, produkty zwierzęce, konsumenci, Koniec Epoki Klatkowej, koszty produkcji, eksport

Większy dobrostan to droższe produkty. Co na to konsumenci?

Etykietowanie produktów odzwierzęcych pod kątem dobrostanu było omawiane podczas ostatniego posiedzenia grupy roboczej "Zdrowie i dobrostan zwierząt" Copa-Cogeca. Zdaniem przedstawicieli Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i...

Resort podkreślił, że uruchomione w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ubiegłym roku działanie - wówczas tylko dla hodowców świń i krów - już na 2021 r. zostało rozszerzone o utrzymujących owce.

"Mając na uwadze, że rok 2022 będzie ostatnim realizacji działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020, na chwilę obecną nie jest przewidziane rozszerzenie zakresu wsparcia w ramach działania" - poinformował resort.

Jednocześnie urzędnicy zwracają uwagę na zamiar rozszerzenia w przyszłości zakresu wsparcia w ramach planowanej do wdrożenia w Planie Strategicznym interwencji dotyczącej dobrostanu zwierząt (będzie kontynuacją obecnie wdrażanego działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020).

Ma to być poszerzenie o kury nioski, kurczęta brojlery, indyki utrzymywane z przeznaczeniem na produkcję mięsa, opasy i konie.
 Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA