Wiceminister przekonywał Chińczyków do naszego drobiu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-05-2017,15:00 Aktualizacja: 15-05-2017,15:30
A A A

Jacek Bogucki, wiceminister rolnictwa przeprowadził w ubiegłym tygodniu rozmowy na temat polsko-chińskiej współpracy w rolnictwie oraz handlu żywnością. Spotkania w Pekinie dają nadzieję na wznowienie eksportu drobiu do Chin.

Polityk był w składzie oficjalnej delegacji premier Beaty Szydło do Chińskiej Republiki Ludowej. Wiceszef resortu wziął udział w rozmowach bilateralnych szefowej rządu z Xi Jinpingiem, przewodniczącym ChRL oraz z premierem Li Keqiangiem.

drób, eksport drobiu, Unia Europejska, Komisja Europejska, KIPDiP

Polska europejską potęgą w produkcji drobiu. Wygrywamy ceną

Na początku tego roku produkcja mięsa drobiowego w Unii Europejskiej wzrosła o 1,6 procent. W Polsce wzrost wyniósł 11,5 procent - wynika z danych Komisji Europejskiej, które przeanalizowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i...

Wiceminister spotkał się także z Li Yuanpingiem, wiceministrem Generalnego Urzędu Nadzoru nad Jakością, Inspekcji i Kwarantanny ChRL (AQSIQ), by omówić tematykę bezpieczeństwa żywności i dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do Państwa Środka.

Wcześniej odbyły się rozmowy techniczne na temat stanu prac nad polskimi wnioskami o otworzenie chińskiego rynku dla naszych towarów. Negocjacjom przewodniczył ze strony polskiej Paweł Niemczuk, główny lekarz weterynarii.

W trakcie wizyty odbyło się ponadto VII. posiedzenie Stałej Polsko-Chińskiej Grupy Roboczej ds. współpracy w dziedzinie rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Rozmawiano także o współpracy ekspercko-naukowej, w ramach podpisanego w 2015 roku porozumienia między ministrami rolnictwa obu krajów.

"Wiceminister Bogucki wyraził zadowolenie z postępów realizacji wspólnych projektów. Wskazał także na potrzebę osiągnięcia efektów handlowych podejmowanych działań i dalszą intensyfikację kontaktów, zarówno na szczeblu administracyjnym, jak i eksperckim" - informuje w komunikacie resort rolnictwa.

Według ministerstwa "spotkania w Pekinie dają szansę m.in. na postęp w kwestii wznowienia eksportu z Polski do Chin mięsa drobiowego, jaj wylęgowych i piskląt jednodniowych, jak również poszerzenie asortymentu polskich produktów drobiowych na rynku chińskim".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA