Wahania cen żywca drobiowego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-07-2022,8:30 Aktualizacja: 22-07-2022,12:59
A A A
Ceny żywca drobiowego w drugim tygodniu lipca uległy zmianom. Kurczęta brojlery potaniały, indyki utrzymały cenę sprzed tygodnia, a kaczki i gęsi podrożały. 
 
Żywiec drobiowy w dniach od 4 do 10 lipca odnotował wahania cen. Zakłady drobiarskie kupowały kurczęta brojlery średnio po 6,07 zł za kg. Było to o około 1% taniej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem, ale o 43% drożej niż przed rokiem. 
 
Cena indyków wyniosła 8,54 zł za kg i była taka sama jak przed tygodniem. Drób ten był jednocześnie o 1% tańszy niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem indyki podrożały o 43%. 
 
drób, kurczęta, dodatek konopi, drób ekologiczny, mniej antybiotyków, poprawa zdrowia,

GanjaChicken, czyli mięso od kurcząt żywionych dodatkiem konopi

Ferma drobiu w Tajlandii postanowiła umieścić w dawce dla kurcząt dodatek konopi. W efekcie drób był zdrowszy, a uzyskane od niego mięso delikatniejsze i smaczniejsze.    Jedna z tajlandzkich farma uprawiająca medyczną marihuanę...
W omawianym czasie kaczki typu brojler podrożały o 0,2% do wartości 7,37 zł za kg, a cena gęsi tuczonych wzrosła o 2,7% do wartości 15,67 zł za kg. 
 
Kury mięsne ze stad reprodukcyjnych, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, podrożały o 9,6% do wartości 3,60 zł za kg. 
 
Tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 8,17 zł za kg. Cena ta była o 6% niższa niż tydzień wcześniej i o 10% niż przed miesiącem. Tuszki indyków skupowano po 15,07 zł za kg. Było to o 3% tańsze niż w poprzednim tygodniu i o 4% niż przed miesiącem.
 
W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 21%, a tuszki indyków o 34%.
 
W okresie styczeń–maj 2022 r. wartość eksportu żywca, mięsa i przetworów produktów drobiowych wyniosła 1,9 mld  euro, co daje około 8,7 mld zł. W tym czasie z kraju wyeksportowano 789 tys. ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek). Było to o 8% więcej niż przed rokiem. Jednocześnie do kraju trafiło 82 tys. ton drobiu, to o 29% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2023

Hoduj z głową bydło:

-Cena mleka w UE spada

-Pierwiastki potrzebują miejsca

-Genetyka, czyli hazard w oborze

-Postawili na szybkość doju

-Czołówka producentów opasów

 

PRENUMERATA