Producenci drobiu najgorsze mają już chyba za sobą

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PKO Bank Polski, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2018,8:00 Aktualizacja: 22-09-2018,9:17
A A A

Po tegorocznym spadku produkcja mięsa kurcząt w Brazylii może w przyszłym roku zwiększyć się o 2,3 proc. do 13,9 mln t - prognozują eksperci Departamentu Rolnictwa USA.  

Wyższą wytwórczość wspierać będzie eksport drobiu z tego kraju, który wzrośnie o 3 proc. To efekt utrzymywania wysokiej konkurencyjności cenowej brazylijskiego mięsa oraz problemów z ptasią grypą w niektórych krajach, które wzmacniają światowy popyt na drób - podają analitycy PKO Banku Polskiego.

Kraj z Ameryki Południowej odbudowuje także zaufanie na arenie międzynarodowej po problemach branży związanych z jakością mięsa i skandalu korupcyjnym w 2017 roku.

Niemniej, wciąż utrzymujące się bariery polityczne i proceduralne w sprzedaży na rynki takie jak Arabia Saudyjska, Chiny oraz Unia Europejska mogą ograniczać wzrost dynamiki zagranicznego wywozu.

Znawcy rynku z USA oceniają, że sprzedaż eksport mięsa kurcząt z Brazylii w 2019 r. ma być niższy niż dwa lata wcześniej o 1,4 proc. To oznacza, że presja ze strony podaży drobiu z tego państwa na spadki cen nie będzie aż tak znacząca.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA