HPAI w Polsce. Białoruś rozszerza ograniczenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-01-2021,17:15 Aktualizacja: 20-01-2021,7:49
A A A
Służby weterynaryjne informują, że Republika Białorusi wprowadza kolejne ograniczenia dotyczące drobiu i jego przetworów pochodzących z Polski. Wszystko to z uwagi na występowanie ptasiej grypy.
 
Departament Nadzoru Weterynaryjnego i Spożywczego Ministerstwa Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi na stronie internetowej zamieścił informację o ograniczeniach eksportowych z Polski.
 
Obostrzenia obowiązują od 16 stycznia 2021 r. i dotyczą tymczasowego ograniczenia wwozu na terytorium Białorusi z woj. lubelskiego żywego drobiu, jaj wylęgowych i konsumpcyjnych, mięsa drobiowego, jaj w proszku, melanżu, albuminy i innych produktów spożywczych przetwórstwa jaj kurzych, puchu i pierza, a także nie poddanych dezynfekcji trofeów myśliwskich dzikiego ptactwa.
 
ptasia grypa, ognisko choroby, wirus HPAI,ognisko HPAI, indyki rzeźne, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu

HPAI w drugim gospodarstwie w woj. kujawsko-pomorskim

Grypa ptaków została potwierdzona w drugim gospodarstwie w województwie kujawsko-pomorskim. Z powodu wirusa eutanazji, jak podaje Główny Inspektorat Weterynarii, zostanie poddanych 30796 indyków. Jest to zarazem 5....
Nie wolno również przywozić z woj. lubelskiego pasz i dodatków paszowych pochodzenia zwierzęcego, w tym z drobiu i ryb, nieprzeznaczonych do spożycia surowców pochodzenia zwierzęcego, przeznaczonych do produkcji karm dla zwierząt domowych i futerkowych, pasz i dodatków paszowych pochodzenia roślinnego z wyjątkiem dodatków do karm oraz gotowych karm dla kotów i psów, tchórzy, tchórzofretek, fretek, gryzoni, zwierząt akwariowych i terrariowych.
 
Służby weterynaryjne poinformowały jednocześnie, że wszystkie wydane wcześniej pozwolenia na wwóz wymienionych towarów do Białorusi z woj. lubelskiego zostały anulowane.
 
Towary podlegające kontroli weterynaryjnej, które wyjechały z woj. lubelskiego do 15 stycznia 2021 r. włącznie, są przyjmowane w trybie zwykłym.
 
Ograniczenia nie dotyczą poddanej obróbce termicznej śruty do produkcji mieszanek paszowych dla zwierząt oraz mieszanek paszowych, przeznaczonych dla cennych gatunków ryb.
 
Restrykcje importowe wprowadzone przez służbę weterynaryjną Białorusi, w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, obejmujące różne zakresy towarów, obowiązują nadal dla woj. wielkopolskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, łódzkiego, śląskiego, lubuskiego, pomorskiego oraz mazowieckiego.
  
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA

 

KONGRES EKMA 2021